Ostravské Dny Fajne rodiny opět přinášejí spoustu zábavy dětem i dospělým

13/5 2022

Letošní 3. ročník akce s názvem Dny Fajne rodiny symbolicky začíná nedělí 15. května, tedy na Světový den rodiny. Více než stovku prorodinných akcí a aktivit pod hlavičkou rodinné politiky města zahájí rodinná cyklo vyjížďka „Do sedel,“ ukončí ji tradiční festival Tátafest, 19. června.

Ostravské Dny Fajne rodiny opět přinášejí spoustu zábavy dětem i dospělým

Ilustrační foto MMO.

Cílem projektu, který rodinám nabízí prostor ke společnému prožití volného času, je připomenout zejména důležitost rodiny pro současnou společnost a posílit vzájemné vztahy, včetně těch mezigeneračních.

Na nenahraditelnost rodiny, její důležitost a význam poukazuje rodinná politika města dlouhodobě. V souladu s přijatou koncepcí rodinné politiky proto usiluje o vytvoření příznivých podmínek pro rodiny tak, aby pro ně Ostrava byla „městem přátelským rodině,“ se spoustou možností, odkud lidé neodcházejí a chtějí v něm prožít svůj život.

Dny Fajne rodiny znovu propojí organizátory z řad neziskových organizací, spolků, městských organizací, městských obvodů, zájmových sdružení, pro které je rodina důležitou cílovou skupinu. K projektu se přidalo přes 50 organizací, neziskových organizací a spolků, kulturních institucí, městských společností ale i soukromých pořadatelů. Ti všichni společně nabídnou rodinám celkem 125 příležitostí, jak být spolu a užít si společný čas. Ať už to jsou tradiční akce jako je Ostravský kompot, Muzejní noc, Freedom Fest, Rozmarné slavnosti řeky Ostravice nebo již zmíněný Tátafest, tak i komornější aktivity v oblíbencích rodinných centrech, knihovnách či muzeích – od nejrůznějších interaktivních programů, přes tvořivé dílny, společné hraní, opékání v přírodě, pohádková představení až po komunitně zaměřené aktivity k posílení mezigeneračního soužití.

V rámci dnů otevřených dveří a osvětových akcí budou svou nabídku prezentovat rovněž vybrané spolky, poskytující podpůrné služby pro rodiny. Speciální interaktivní programy čekají na své návštěvníky např. v Dolní oblasti Vítkovice, ZOO, OZO, Galerii výtvarného umění, střediscích volného času a řadě dalších. Aktivní rodiny si určitě nenechají ujít swingové tančírny, sportovní závody či různá zábavná soutěžení například u příležitosti Dne dětí.

Věřím, že si z pestré programové nabídky vybere každá rodina. Většina akcí je navíc se symbolickým, resp. dobrovolným vstupným, případně zvýhodněným vstupným pro rodiny nebo i zcela zdarma. Těší nás rostoucí zájem o Dny Fajne rodiny, i to, že po dvou ročnících v covidovém režimu se tento už konečně bude moci konat bez podobných omezení. Tímto projektem chceme přispět k oživení dění ve městě, podpořit pořádající organizace, ale především samotné rodiny, pro které je celý program připravován,“ doplňuje Zbyněk Pražák, náměstek primátora pro kulturu, volný čas, sociální věci, zdravotnictví a prevenci kriminality.

Pro návštěvníky je letos navíc připravena soutěž o hodnotné ceny. Podrobnější informace naleznete na www.dnyfajnerodiny.cz. Na jednotlivé akce a aktuální dění budeme upozorňovat také na facebooku @fajnarodina.