Ostravská radnice se rozzáří barvami české trikolory

3/9 2021

Už dnes od  19.00 hodin bude věž Nové radnice na Prokešově náměstí nasvícena do bíločervenomodra. Ostrava se tak připojila ke zhruba dvacítce dalších institucí, měst a obcí, které si tímto způsobem připomínají 100 let od vzniku Československé obce legionářské. Dáváme jako město najevo, že si vážíme těch, kdo bojovali za naši svobodu a samostatnost.

Ostravská radnice se rozzáří barvami české trikolory

Věž Nové radnice při stém výročí vzniku Československa, dne 28. 10. 2018. Foto: Lukáš Kaboň

Československá obec legionářská vznikla roku 1921, v období první republiky se stala nejvýznamnější legionářskou organizací. Na jaře 1939 byla rozpuštěna německými okupanty. Po válce se dočkala obnovení, další zrušení však přišlo v létě 1949. Znovu se ustanovila v únoru 1992. Dnes sdružuje účastníky druhého odboje a veterány Armády České republiky, jakož i jejich pozůstalé, rodiny a příznivce.