Ostravská muzejní noc znovu začne před Novou radnicí

26/8 2021

Už dvanáctý ročník oblíbeného kulturního festivalu se koná v sobotu 28. 8. a zapojí se do něj celkem 22 institucí. Ty budou pro své návštěvníky otevřeny až do 22.00 hodin, přičemž zároveň nabídnou zajímavý program, který jak pobaví, tak poučí. Vše odstartuje společné zahájení před budovou Nové Radnice na Prokešově náměstí, a to úderem 17.30 hodin.

Ostravská muzejní noc znovu začne před Novou radnicí

Před Novou radnicí vystoupí také hudebník a bavič Jiří Krhut. Oficiální foto

Účastníci se rozhodně nudit nebudou. Již v 17. 15 je naladí samba pochod formace Bum Bum Band, poté bude následovat samotné zahájení, kterého se ujme ostravský primátor Tomáš Macura. Těšit se pak můžeme na bubenickou show, vystoupení dětské hudební skupiny Pískomil nebo představení  s názvem Cirkus trochu jinak, v podání souboru Teatro OCULUS. Zlatým hřebem programu bude koncert Jiřího Krhuta ve 20.00 hodin.

Pestrá programová paleta pamatuje i na děti. Ty si užijí spoustu her a mohou zkusit malování na obličej.

Po celou dobu konání bude možné vyjít na věž Nové radnice a prohlédnout si Ostravu z ptačí perspektivy.

Návštěvníkům Ostravské muzejní noci 2021 budou k přesunu mezi jednotlivými zúčastněnými institucemi k dispozici zvláštní bezplatné spoje Dopravního podniku Ostrava. V provozu budou celkem tři autobusové linky, označené písmeny A, B, C se společnou výchozí zastávkou Konzervatoř.

Vše potřebné ohledně Ostravské muzejní noci 2021 najdete ZDE