Ostravská muzejní noc 2021 - své dveře otevřela nejen muzea

30/8 2021

V sobotu 28. srpna se po roční přestávce uskutečnil festival Ostravská muzejní noc. Do akce se zapojilo 22 organizací, které návštěvníkům nabídly volný vstup do svých prostor až do nočních hodin. Festival odstartovalo vystřelování konfet před budovou Nové radnice.

Ostravská muzejní noc 2021 - své dveře otevřela nejen muzea

Zahájení Ostravské muzejní noci bylo velkolepě barevné. Foto: GVUO

Na Prokešově náměstí, kde proběhlo slavnostní zahájení celého festivalu, program dále pokračoval bubenickou show. Zahrála také dětská hudební skupina Pískomil se vrací. Dvakrát za večer bylo možné vidět umělecké představení s názvem „Theatro OCULUS“, které pochází z dílny ostravského Cirkusu trochu jinak. Pouliční představení spojuje neuvěřitelné výkony akrobatů s obřími nafukovacími figurkami, které navíc ve tmě svítí. Artisté předváděli své umění v podobě akrobacie na šále, závěsné krychli nebo v řetězech. K vidění byl i provazochodec či expert na stojky. Na své si přišli i milovníci folkové muziky, kteří si mohli poslechnout koncert Jiřího Krhuta. Davy lidí po celou dobu festivalu navštěvovaly Vyhlídkovou věž Nové radnice, která zůstala otevřena až do desíti hodin a nabídla tak návštěvníkům pohled na noční Ostravu.

Cílem Ostravské muzejní noci je představit kulturní instituce s netypickým programem, navíc v době, kdy už bývá zavřeno. V Ostravě je tato akce vždy doprovázena také vypravením speciálních linek městské hromadné dopravy. Dopravní podnik Ostrava každoročně vypravuje bezplatné linky historickými vozidly, které zajištovaly přepravu cestujících mezi zúčastněnými institucemi.