Ostravská encyklopedie nabízí tisíce hesel

13/1 2020

Internetová Encyklopedie města Ostravy spravovaná Archivem města Ostravy již funguje déle než rok. Poskytuje informace o významných osobách a událostech, které s Ostravou souvisejí, a objektech nacházejících se na území města.

Ostravská encyklopedie nabízí tisíce hesel

Encyklopedie nabídne již přes 11 tisíc hesel.

„Encyklopedie obsahuje již nyní přes 11 tisíc hesel a obrazových dokumentů. Zájemci v ní najdou informace o 158 osobnostech, 310 událostech, 35 stavbách, 41 památnících, pamětních deskách nebo bustách," vypočetla ředitelka archivu Hana Šústková. Jedna sekce je věnována archeologickým nalezištím v Ostravě. Encyklopedie uvádí i výročí, která připadají na daný týden.

Největší část hesel, přes osm tisíc, tvoří bibliografické záznamy literatury vztahující se k dějinám a současnosti Ostravy. Vítanou pomůckou jsou především pro badatele, kteří mohou vyhledávat knihy, studie a články nejen podle názvů, příjmení autorů, ale také podle klíčových slov vztahujících se k obsahu příslušné literatury.

Aplikace tak plní nejen roli snadno dostupné encyklopedie, nýbrž i bohaté bibliografické databáze k dějinám a současnosti města, která se bude neustále rozrůstat.
Zájemci se do encyklopedie mohou podívat prostřednictvím webových stránek archivu anebo přímo na stránce.