Ostrava se zasloužila o nejúspěšnější šampionát v historii para hokeje

6/5 2019

Největší návštěvnost, nejlepší fanoušci. To je stručná charakteristika právě skončeného Mistrovství světa v para hokeji, které se konalo v Ostravě od 27. dubna do 4. května.

Ostrava se zasloužila o nejúspěšnější šampionát v historii para hokeje

Souboj českých para hokejistů s Itálií. Foto: Lukáš Kaboň

Ostravský světový šampionát se zapíše do historie tohoto sportu největší návštěvností a největší diváckou návštěvnou na jeden zápas. A tento rekord fandové překonali hned několikrát, protože několik zápasů navštívilo 8600 diváků. Tolik fandů se nepřišlo podívat ani na finálový zápas na paralympiádě.

Zápasy přenášela Česká televize, přímé přenosy šly do zámoří a dokonce v přestávkách zápasů NHL se promítaly záběry z ostravského mistrovství. Atmosféra v Ostravě na para hokeji byla bouřlivější než v nejlepší hokejové soutěži světa.

Čeští para hokejisté se probili mezi čtyři nejlepší týmy planety, na medaili však nedosáhli. Smutek zahnali diváci, pro ně jsou naši hokejisté mistry a 20minutový potlesk vestoje po závěrečném zápase dojal většinu hráčů. „To je pohádka, famózní. Co se tady dělo, je neuvěřitelné,“ kroutil hlavou nad atmosféru v hale český kapitán Michal Geier. „Dostali jsme o Korejců čtyři góly a lidi v hale stáli dvacet minut a tleskají. Neuvěřitelné. Nemám slov. Nemůžu říct, že jsme prohráli, to je vlastně výhra,“ byl dojatý brankář Michal Vápenka.  

Hala nefandila jen českým hokejistům. Žáci několika desítek základních a středních škol z Ostravy a okolí se zapojilo do Paralympijských školních dnů a vytvořily skupinky, které fandily jednotlivým týmům. Takže každá ze zúčastněných zemí měla v hledišti své fandy.