Ostrava podporuje sportovní infrastrukturu

20/1 2022

Město dlouhodobě přispívá sportovním klubům na výstavbu, rekonstrukci i opravy sportovních zařízení na území Ostravy. Zastupitelstvo města na svém zasedání ve středu 19. ledna 2022 schválilo finanční podporu 22 projektů.

Ostrava podporuje sportovní infrastrukturu

Sportovní areál v Hošťálkovicích. Foto: MMO

Díky novému dotačnímu programu mohli zájemci poprvé žádat o financování projektové dokumentace sportovišť. Zastupitelé jej schválili na zářijovém zasedání loňského roku. Město samozřejmě podporuje sportovní infrastrukturu dlouhodobě, od roku 2018 bylo v rámci předchozího dotačního programu podpořeno 35 projektů téměř 14 miliony korun, nicméně systém potřeboval zoptimalizovat.

„Možnost zažádat o financování projektové dokumentace byla pro sportovní kluby nezbytná. Aby získaly potřebnou finanční pomoc na rekonstrukce či stavby od Národní sportovní agentury nebo Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, potřebují mít kluby precizně zpracované podklady. Díky projektové dokumentaci na zmíněné dotace dosáhne větší množství klubů a tím dojde ke zvýšení dostupnosti ostravské sportovní infrastruktury. S ohledem na kvalitu projektů jsme navýšili poskytnutou celkovou částku dotací téměř na deset milionů korun, byť jsme pro tento účel původně vyčlenili šest milionů. Investice pomohou zkvalitnit zázemí klubů a mnohdy významně přispějí k ušetření nákladů na provoz,“ vysvětluje Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora pro školství a sport. 

Stavebních úprav se dočká zázemí Florbalového klubu Ostrava, kde se bude opravovat střecha či vzduchotechnika. Lukostřeleckou halu v Mariánských Horách čeká rozsáhlá oprava vytápění, baseballové hřiště v Porubě zase oplocení či výstavba dětského hřiště s umělým povrchem pro baseball a softball. Fotbalový klub Odra Petřkovice, Tělocvičná jednota Sokol Poruba a další se dočkají výše zmiňovaného zpracování projektové dokumentace pro rekonstrukci zázemí a výstavbu sportovní haly.

Za úspěšné projekty z minulých let lze uvést například rozšíření sportovního areálu Hošťálkovice, novou střešní krytinu loděnice, úpravu kolbiště v areálu jezdeckého klubu nebo novou podlahu ve sportovní hale v Ostravě-Porubě.