Ostrava mezi nejatraktivnějšími v Evropě

22/2 2016

Město Ostrava patří do TOP 10 investorsky nejatraktivnějších středně velkých měst Evropy. Shodli se na tom nezávislí hodnotitelé v rámci srovnání evropských měst a regionů z hlediska jejich atraktivity pro přímé zahraniční investice „European Cities and Regions of the Future 2016/2017", které 15. února zveřejnil britský časopis fDi Magazine.

Ostrava mezi nejatraktivnějšími v Evropě

V kategorii středně velkých měst (200-750 000 obyvatel) v rámci celé Evropy se Ostrava umístila v „TOP desítce" na devátém místě. Mezi deseti nejlepšími byla také při posledním srovnání v letech 2014/15. Potvrzuje tím, že patří mezi nejatraktivnější města Evropy z hlediska směřování zahraničních investic.

„Město Ostrava se rozvíjí pozitivním směrem, což dosvědčují výsledky průzkumu. Jeho potenciálu už využila řada českých i zahraničních firem a stále zůstává atraktivním cílem pro investory. Ti hodnotí pozitivně především strategickou geografickou polohu a dobrou dostupnost města, širokou síť dodavatelských firem či kvalifikovanou pracovní sílu,“ řekl primátor Tomáš Macura.

Ostrava se může považovat za město budoucnosti především díky svému úspěšnému postupnému přetváření z tradičních hodnotových řetězců na moderní perspektivní odvětví, jako jsou nanotechnologie či ICT. Časopis fDi Magazine, který patří do mediální skupiny Financial Times, hodnotil celkem 481 evropských měst a regionů. Kromě podnikatelské přívětivosti a strategie podpory přímých zahraničních investic přihlížel k ekonomickému potenciálu, lidským zdrojům, efektivitě nákladů, kvalitě života a infrastruktuře.

Kompletní dokument „European Cities and Regions of the Future 2016/17" je k dispozici zde: http://www.fdiintelligence.com/Rankings/European-Cities-and-Regions-of-the-Future-2016-17