Ostrava i letos hledá svého „Sportovce roku“

23/2 2022

Statutární město Ostrava vyhlašuje anketu Sportovec roku za rok 2021. Tato aktivita města už pravidelně slouží k ocenění sportovců i osobností, kteří dosáhli mimořádných sportovních výkonů.

Ostrava i letos hledá svého „Sportovce roku“

Ilustrační foto. Autor: MMO

Ostrava se chystá udělit ceny rovněž za dlouhodobé výjimečné působení na poli sportu či aktivity firem v oblasti podpory sportovních klubů.

„Pravidelným vyhlašováním ankety se město snaží zdůraznit společenský význam sportu a zdravého životního stylu, stejně tak podpořit zájem dětí a mládeže o pohyb. Aktivní i rekreační sport zároveň není pouze zdraví prospěšný, ale funguje také jako účinná prevence proti negativním sociálním jevům,“ shrnula náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová, která nad anketou převzala oficiální záštitu.

Anketními kategoriemi jsou: nejlepší jednotlivec, nejlepší kolektiv, talent roku, nejlepší handicapovaný sportovec, sportovní legenda a konečně společensky odpovědná firma. Sportovci jsou vyhlašování na základě rozhodnutí příslušných městských orgánů dle doporučení hodnotící komise. O vyhlášení nejlepších sportovců rozhoduje městské zastupitelstvo, s ohledem na peněžní ocenění, které je s cenou Sportovec roku spojeno.

Finanční ohodnocení se týká všech uvedených kategorií, kromě společensky odpovědné firmy. Jeho výše je 100 tisíc korun. Jednotlivé návrhy do všech kategorií může podat jakákoliv právnická i fyzická osoba, sídlící na území Ostravy. Ať už jde o jednotlivé občany, sportovní organizace, sportovní svazy, tělovýchovné jednoty, sportovní oddíly a kluby nebo ostravské městské obvody.

Nominace je možné podávat od 15. ledna 2022 do 28. února 2022 prostřednictvím formuláře, dostupného ZDE. Formulář v elektronické podobě je nutné odeslat na e-mail tfoldyna@ostrava.cz. Podání lze provést i korespondenčně, a to na adresu: Magistrát města Ostravy, odbor školství a sportu, Prokešovo náměstí 8, 729 30 Ostrava. Na obálku je třeba uvést „Sportovec roku.“  Více informací je k dispozici na www.fajnovysport.cz.