Ostrava hostila světové beachvolejbalisty

4/6 2023

Pátý ročník turnaje J&T Banka Ostrava Beach Pro vyvrcholil v neděli 4. června zápasy o medaile. Slavnostní události se za město Ostravu zúčastnili náměstkové primátora Andrea Hoffmannová a Aleš Boháč.

Ostrava hostila světové beachvolejbalisty

Ukončení beachvolejbalového turnaje v Ostravě. Foto: Jiří Zerzoň

Češi Ondřej Perušič a David Schweiner v bitvě o bronz prohráli ve dvou setech s americkým párem Milesem Partainem a Andrew Beneshem, který se na stupně vítězů prodral z kvalifikace. Zlato v soutěži mužů už potřetí slaví Norové, kteří svedli úžasnou bitvu s Katařany. V ženské části soutěže prvenství vybojovaly Brazilky Ana Patrícia Silva a Eduarda „Duda" Santos Lisboa.

Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Pro  je součástí nejvyšší kategorie světové série Beach Pro Tour ELITE 16. V soutěži se představilo 6 českých týmů, v čele s vítězi posledního turnaje v Brazílii a trojnásobnými stříbrnými medailisty ostravského turnaje Ondřejem Perušičem a Davidem Schweinerem. Na kurtech v Dolních Vítkovicích si o trofej a body do olympijského kvalifikačního žebříčku zahráli i olympijští, světoví a evropští medailisté a šampioni. Více informací na webu turnaje zde: https://ostravabeachpro.cz/