Od Nové radnice vyrazila tradiční cyklojízda na podporu dětských onkologických pacientů

31/5 2023

Charitativní Cyklotour v rámci sportovně dobročinného projektu s názvem Na kole dětem vstoupila již do 14. ročníku své existence. Z Prokešova náměstí před ostravskou radnicí tak odstartovali cyklisté ve směru na Frýdlant nad Ostravicí, kde dnes skončila první etapa charitativní cyklojízdy.

Od Nové radnice vyrazila tradiční cyklojízda na podporu dětských onkologických pacientů

Zahájení cyklojízdy před Novou radnicí. Foto: MMO

V řadách cyklistů šlápl do pedálů také ostravský primátor Jan Dohnal, který ještě před startem přivítal všechny přítomné a ocenil dobročinný rozměr sportovního projektu. Statutární město Ostrava patří mezi partnery této akce.

Úvodní etapa na trase Ostrava - Havířov - Český Těšín - Frýdek Místek - Frýdlant nad Ostravicí má dohromady 74 kilometrů, v jednotlivých městech pak její účastníci zastavují. Dobrovolné startovné, stejně jako výtěžek z nákupu upomínkových předmětů, pomáhá těžce nemocným dětem. Celková trasa napříč Českou republikou z Ostravy do Zichovce zahrnuje 10 etap, 1 173 km, 67 zastávkových měst, 365 projetých měst a obcí.

Projekt Na kole dětem se svojí činností především zaměřuje na sportovní aktivity a zajištění rekondičních pobytů, které usnadňují dětem a jejich rodičům překonávat traumata způsobená těžkou nemocí.

Více na https://www.nakoledetem.cz/.