Nový program na podporu neziskového sektoru

9/3 2021

Nový program na podporu organizací neziskového sektoru, jejichž existenci ohrozila opatření k omezení šíření koronaviru, město vyhlásilo v úterý 2. března. Jednorázovou pomoc ve výši 20 tisíc korun mohou získat ostravské organizace pracující v oblasti kultury, sportu, školství a vzdělávání, sociální péče, zdravotnictví, prevence kriminality, protidrogové prevence, podpory osob s hendikepem, volnočasových aktivit a rodinné politiky.

Nový program na podporu neziskového sektoru

Ilustrační foto. Foto: Lukáš Kaboň

„Uvědomujeme si velmi dobře, že neziskové organizace potřebují, stejně jako před rokem, naši pomoc. Jsme připraveni jejich žádosti obratem zpracovat a v týdenních intervalech schvalovat. Podporu mohou organizace čerpat na pokrytí mzdových, provozních, administrativních, případně i režijních nákladů nebo na nájem v případě, že jim ho již neodpustil majitel nemovitosti, ve které sídlí,“ uvedla náměstkyně pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Pomoc je určena organizacím, které ke dni podání žádosti prokazatelně provozovaly své aktivity v uvedených oblastech na území města Ostravy nejméně jeden rok a zároveň na základě krizových opatření musely přerušit svou činnost. Čestným prohlášením doloží fixní náklady, které jim zůstaly i po přerušení jejich provozu za předpokladu, že nejsou kryty dotacemi města k financování jejich celoroční činnosti.

Žádosti mohou zájemci podávat elektronicky i poštou prostřednictvím jednoduchého formuláře zveřejněného na webu města Ostravy www.ostrava.cz/pomocneziskovkam. Případné dotazy lze posílat na mailovou adresu pomocnezisk@ostrava.cz.