Nová radnice zve na oslavy 28. října a Den otevřených dveří

27/10 2021

U příležitosti výročí vzniku samostatného Československa je v prostorách Nové radnice i na Prokešově náměstí připraven bohatý program. Ve čtvrtek 28. 10. od 14 do 19.30 hodin se venkovní prostranství před magistrátem vrátí do doby první republiky. Nebudou chybět retro ukázky dobových vozidel nebo jiné techniky, uniformy a další reálie.

Nová radnice zve na oslavy 28. října a Den otevřených dveří

V radničním foyer se můžete těšit na módní přehlídku ve stylu 20. a 30. let.

Dobrou zábavu umocní hudební vystoupení řady interpretů. Už ve 14 hodin zahájí hudební program oslav tradiční cimbálovka Iršava. Poté zahrají skupiny Hipnautica, Tři Vykřičníky !!!, Bandjeez nebo zpěvačka Kaczi.

V radničním foyer se můžete těšit na módní přehlídku ve stylu 20. a 30. let.

Pozadu nezůstane ani doprovodný program. Pro návštěvníky je na Prokešově náměstí připraven stan československých legionářů a prvorepublikových četníků v historických uniformách a s dobovými zbraněmi. Ukázky spolku Elegant přiblíží úskalí jízdy na starých velocipedech a pobaví jistě i retro v podobě CK pošty. Návštěvníci nepochybně ocení taktéž dobově zaměřený fotokoutek nebo ukázku historických vozidel.

Po celou dobu oslav je možné pokochat se pohledem z vyhlídkové věže Nové radnice. Vyhlídka je, pochopitelně, zdarma.

Samotné oslavy Dne vzniku samostatného Československa začínají v 10 hodin v Husově sadu. Pietního aktu se zde zúčastní také zástupci vedení města.

Časový harmonogram programu najdete ZDE