Nová mateřská škola v Ostravě-Hrabové

30/8 2021

V pátek 27. srpna byla slavnostně otevřena Mateřská škola Klubíčko v Ostravě-Hrabové. Děti se do ní poprvé podívají už ve středu 1. září.

Nová mateřská škola v Ostravě-Hrabové

MŠ Klubíčko. Foto: Jiří Zerzoň.

Zbyněk Pražák, náměstek primátora města Ostravy, který se zúčastnil slavnostního otevření, okomentoval nové zařízení takto: „Jsme velice rádi, že vzniká další kapacita pro děti. Ostrava měla ještě před 30 lety téměř 330 tisíc obyvatel, dnes má něco přes 290 tisíc. Z hlediska rodinné politiky ve městě pracujeme na tom, abychom motivovali rodiny, aby měly více dětí a aby se demografická křivka změnila. Myslím si, že toto je ten správný krok. Je potřeba vytvářet předpoklady pro to, aby rodiče věděli, že o jejich děti bude dobře postaráno.“

Budova školky má velké otevřené prostory. Projektanti použili panoramatická okna, která třídy přirozeně osvětlují a zároveň dávají učitelkám a ostatnímu personálu možnost lepšího dohledu nad dětmi. Celá budova je vybavena moderním nábytkem a přizpůsobena současným architektonickým trendům, a to nejen ve třídách, ale také v administrativní části budovy.

„Mateřské školky nemají dostatečnou kapacitu, hlavně v okrajových částech města. Proto jsme rádi, že vznikla školka, která pojme 125 dětí. Pro statutární město Ostrava ale není důležité jen rozšiřování kapacit, ale také celkové zušlechtění prostředí, kde děti tráví většinu času. MŠ Klubíčko je moderní školka, která odpovídá dnešním požadavkům,“ říká Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora.

Interiér MŠ, třída "Sovičky". Foto: Jiří Zerzoň.

V MŠ Klubíčko je 5 tříd, do kterých se vejde téměř 130 dětí. Město poskytlo významnou finanční podporu na to, aby tato školka mohla být otevřena. „Doufám, že především děti, které zde budou chodit, tady budou šťastné a bude se jim tu líbit,“ uzavírá Zbyněk Pražák.