Nenechte si ujít besedu s Robertem Konieczným, duchovním otcem nových jatek

12/5 2022

Autor návrhu současné podoby zrekonstruovaného objektu městských jatek, architekt Robert Konieczný, navštíví Ostravu u příležitosti slavnostního předání stavby. V úterý 17. 5. od 17 hodin bude mít v prostorách budoucí galerie PLATO veřejnou přednášku, spojenou s besedou.

Nenechte si ujít besedu s Robertem Konieczným, duchovním otcem nových jatek

Architekt Robert Konieczny. Foto: Marcin Gola

Přednáška Roberta Konieczného zároveň poslouží jako doplněk dvou tematických výstav, které budou v objektu nových jatek k vidění v průběhu května a června. Ty mapují jak příběh originální stavby, tak i jejího tvůrce, který je považován za průkopníka takzvané moving architecture. Polský architekt, který stojí v čele vlastního studia KWK Promes při svém vystoupení, kromě jiného, zasadí své ostravské dílo do kontextu více než dvacetileté tvůrčí činnosti své architektonické kanceláře.

Vstupné na tuto zajímavou akci je bezplatné, vzhledem k omezené kapacitě je však nutné zařídit si rezervaci. Učinit tak můžete ZDE

Přednáška i beseda bude probíhat česky a polsky se simultánním překladem. Sluchátka je třeba vyzvednout 30 minut před začátkem.

Večer bude moderovat Tomáš Čech.