Na magistrátě složily slavnostní slib nové posily Městské policie Ostrava

20/1 2023

Dohromady 14 ostravských strážníků (8 žen a 6 mužů) dnes řeklo před ostravským primátorem Tomášem Macurou a ředitelem městské policie (MPO) Miroslavem Plačkem své „slibuji". Stali se tak plnohodnotnými strážci veřejného pořádku, které budeme potkávat v našich ulicích.

Na magistrátě složily slavnostní slib nové posily Městské policie Ostrava

Slib nových strážníků v prostorách ostravské radnice. Foto: MMO

Ostravský primátor, který je z titulu své funkce velitelem MPO , popřál všem novopečeným strážníkům hodně zdaru do budoucna. V kolegiálně laděné řeči jim připomenul, že počínaje dneškem se pro Ostravany stávají garanty bezpečí a pořádku. Apeloval, aby strážníci své povolání vnímali jako poslání, které je v prvé řadě službou obyvatelům moravskoslezské metropole.

V řadách MPO aktuálně slouží 629 mužů a žen, dalších 10 čekatelů se na ostrý výkon služby připravuje. Jedná se o mírný podstav, do ideálního počtu chybí ještě 41 strážníků. Samotná MPO proto v Ostravě i okolí spustila náborovou kampaň s cílem oslovit případné uchazeče. Dne 1. 4. 2023 začíná už 100. rekvalifikační kurz, určený k přípravě nových strážníků.

Více na webu mpostrava.cz