Muzejní noc nabídla hromadu krásných zážitků

21/5 2012

Město Ostrava se k Muzejní noci, která se konala v sobotu 19. května od 17 hodin téměř do půl jedenácté večer, připojilo tradičními prohlídkami reprezentativních prostor radniční budovy, malými večerními koncerty v obřadní síni a zábavným programem na Prokešově náměstí pro děti i dospělé. Radniční prostory si přišlo prohlédnout a koncert vyslechnout téměř devět set lidí, kteří tak zcela naplnili kapacitu obou nabídek. Přes tisíc lidí vystálo frontu na vyhlídkovou věž, z níž byl při krásném počasí nádherný výhled na večerní a noční město.

Muzejní noc nabídla hromadu krásných zážitků

K foto: K čemupak asi které tlačítko slouží? - Snímek byl pořízen během prohlídky v sále zastupitelstva

A co mohli návštěvníci vidět a zažít?  Po skupinách si za výkladu průvodce prohlédli reprezentativní prostory budovy radnice včetně pracovny primátora. Podívali se do míst, která nejsou veřejnosti běžně přístupná a dozvěděli se zajímavosti z historie i současnosti tohoto výjimečného objektu. V jedné z reprezentativních prostor radnice – v obřadní síni – si zájemci mohli v minikoncertech vyslechnout známé muzikálové melodie a slavné skladby v podání mladých zpěváků z Fakulty umění Ostravské univerzity Soni Jungové a Petra Volného za klavírního doprovodu Lukáše Michela.

Na Prokešově náměstí byl pro děti připraven Tvůrčí podvečer – výtvarné dílničky Středisek volného času Ostrava. Děti mohly tvořit keramické výrobky, vyzkoušet si malování na tvář, vyrobit různá dílka z papíru nebo přímo muzejní strašidlo a podobně. Pro všechny dospělé byla připravena Hudebně-taneční kavárna a veřejná tančírna na náměstí. K poslechu hrál swingový dechový kvintet studentů Fakulty umění Ostravské univerzity a ostravský hudebník Patrik Kee, moderoval Robert Galia. Mnozí si vyzkoušeli tradiční country tance se souborem Hazard, Taneční klub Jarky Calábkové nabídl výuku společenských tanců.

Do Ostravské muzejní noci bylo zapojeno celkem 31 institucí po celém městě, které všechny nabídly velmi atraktivní program. Dopravní podnik Ostrava autobusy na čytřech zvláštních linkách vozil zdarma cestující, kteří tak mohli stihnout alespoň omezený výběr z velkolepé nabídky.