Motorkáři z partnerského města Coventry se zastavili v Ostravě

20/8 2012

Účastníky motocyklové jízdy napříč Evropou Phila Baylise a jeho syna stejného jména z partnerského města Coventry v Anglii přijal v sobotu 18. srpna na radnici náměstek primátora Tomáš Petřík. Cestovatelé kromě Česka už v sedlech motocyklů Triumph navštívili Nizozemsko, Německo a Polsko. Před sebou mají zastávky v Rakousku, Maďarsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku, Itálii, Francii a Irsku. Jejich cestu podpořil primátor Coventry Tim Sawdon.

Motorkáři z partnerského města Coventry se zastavili v Ostravě

Otec a syn Baylisové během přijetí na radnici FOTO: L. Vidlička

Během setkání s náměstkem primátora Tomášem Petříkem a vedoucím odboru ekonomického rozvoje magistrátu Václavem Paličkou hovořili otec a syn Baylisové o smyslu jejich neobvyklé pouti po čtrnácti partnerských městech Coventry. Cílem cesty je zaujmout a získat další sponzory v Coventry a okolí pro místní Myton Hospic. Jde o zařízení národní dobročinné organizace, která pomáhá rodinám s dlouhodobě nebo smrtelně nemocnými příbuznými. Až dosud se jim podařilo shromáždit na 16 tisíc liber. Peníze od evropských partnerských měst Baylisové nečekají. Představitelé Ostravy milé hosty informovali o historii a současnosti našeho města, zajímali se o dosavadní průběh jízdy a projekt, který cestovatelé podporují. Na rozloučenou jim předali upomínkové předměty, které jim budou připomínat zastávku v metropoli Moravskoslezského kraje. Tomáš Petřík se podepsal na mapu jejich cesty Evropou. Motocyklová jízda začala 11. srpna v Coventry a vedla přes Arnhem, Kiel, Drážďany, české Lidice a Varšavu do Ostravy. Motorkáře Baylisovy a jejich doprovodný vůz, ve kterém jede i dědeček Baylis, ještě čekají zastávky v partnerských městech Graz, Dunaújváros, Bělehrad, Sarajevo, Boloňa a St. Etienne. Na zpáteční cestu trajektem přes moře vyrazí 31. srpna z francouzského přístavu Roscoff do irského Corku, který je rovněž partnerským městem Coventry. Na britské půdě přistanou 2. září ve welšském přístavu Fishguard a ve stejný den dorazí zpět do Coventry.