Moravskoslezskou metropoli navštívila slovenská velvyslankyně

5/3 2024

V reprezentativních prostorách Nové radnice přivítal ostravský primátor Jan Dohnal velvyslankyni Slovenské republiky v Praze, Její Excelenci Ingrid Brockovou.  Zkušená diplomatka, která dříve například zastupovala Slovensko v OECD, se zajímala o řadu regionálních i celostátních témat.

Moravskoslezskou metropoli navštívila slovenská velvyslankyně

Slovenská velvyslankyně Ingrid Brocková při zápisu do městské pamětní knihy. Foto: MMO

S ostravským primátorem se vzácná návštěva shodla v tom, že vzájemné vztahy Čechů a Slováků zůstávají vysoce nadstandardní. Řeč přišla na rozvoj Ostravy po dokončené restrukturalizaci, a to ve srovnání s některými slovenskými městy. Do popředí se dostalo rovněž téma městské hromadné dopravy, kde právě Ostrava zaujímá roli celorepublikové špičky. Paní velvyslankyni zajímaly v neposlední řadě otázky spojené se školstvím a turismem. Pozitivně zhodnotila novou tvář města, včetně osobitého loga, zaujaly jí rovněž atraktivity jako industriální areál v Dolních Vítkovicích.

Velké téma představoval očekávaný světový šampionát v hokeji, kdy slovenská reprezentace odehraje své zápasy skupiny B v Ostrava Aréně.

Na závěr návštěvy, která proběhla v přátelském a uvolněném duchu, se Ingrid Brocková zapsala do pamětní knihy města.