Moravskoslezská metropole je opět místem významných sportovních akcí

21/4 2023

Ostravu letos čeká celá řada různorodých sportovních akcí, město sport dlouhodobě finančně podporuje. Již na začátku roku potěšilo ostravské publikum atletické klání Czech Indoor Gala a také halové mistrovství České republiky dospělých a juniorů a dorostenců v atletice. Veškerá atletická klání hostila městská atletická hala a návštěvníci moli vidět tuzemskou i evropskou atletickou špičku.

Moravskoslezská metropole je opět místem významných sportovních akcí

Sportovní zápolení na J&T Banka Ostrava Beach Pro 2022. Foto: Jiří Zerzoň

V následujících dnech a týdnech se Ostravané mohou těšit na další, vskutku zajímavé akce. Jako první to bude mezinárodní tenisový turnaj mužů Ostra Group Open 2023, který vypukne 24. dubna a hlavní hvězdou bude 6. hráč světa Gael Monfils. Turnaj se odehraje na kurtech v Komenského sadech. Květen pak do Ostravy přinese šachový sport, a to v rámci Mezinárodního šachového turnaje Ostravský koník 2023. Ten se uskuteční v období 6. až 14. května, po sedmnácti letech se přesouvá na Černou louku, tedy do bezprostředního centra města. Akce bude hostit stovky šachistů a obsáhne sedm turnajů – FIDE open, turnaj ve Fischerových šachách, turnaj v Holanďanech, turnaj v retro šachu, přebor šachů ostravských škol, bleskový turnaj a šachový hospodský turnaj.

Po konících šachových mohou diváci spatřit koně opravdové, a to v rámci 59. ročníku Velké ceny Ostravy. Tato akce je součástí Českého skokového poháru a bude se konat ve dnech 19. až 21. května v areálu Jezdeckého klubu Baník. Na přelomu května a června uvítá Dolní oblast Vítkovice další ročník volejbalového Ostrava Beach Open, pod komerčním názvem J&T Banka Ostrava Beach Pro 2023. Turnaj série Volleyball World Beach Pro Tour je pod ostravskými pecemi naplánován na 31. května až 4. června, samozřejmě opět v té nejvyšší kategorii ELITE 16. V rámci této významné sportovní akce město plánuje rovněž vyhlášení vítězů ankety Sportovec roku. První červnový víkend se na startu běžeckého závodu Český běh žen sejdou běžkyně z Ostravy a okolí. Běhat se bude na tratích o délce 2,5, pět a deset kilometrů. V závěru června, 27. června očekávají jistě netrpělivě fanoušci také výkony atletů, kteří se utkají na tradiční Zlaté tretře Ostrava.

A ani po prázdninách ale nebude sport ve městě zahálet. Ostrava bude jedním z hostitelských míst Mistrovství Evropy v baseballe mužů, zaběhnout si mohou nejen Ostravané v RBP Ostrava City Marathonu. Jako již každoročně bude možné v říjnu zhlédnout světovou ženskou tenisovou špičku na turnaji WTA. Na konci roku 2023 se pod již zmíněné vítkovické pece vrátí Evropský pohár v cyklokrosu. „Město dlouhodobě hostí výjimečné sportovce, nejinak tomu je také v letošním roce. Částka na podporu významných akcí města v oblasti sportu letos překročila 21 milionů korun,“ uzavírá náměstek primátora Jan Dohnal.