Mítink Zlatá tretra nabídne špičková klání oštěpařů, trojskokanek a koulařů

24/1 2020

Lehkoatletický mítink Zlatá tretra se stal součástí World Athletic Continental Tour Gold, nejvýznamnějšího seriálu hned po Diamantové lize. Ostravské publikum uvidí souboje trojskokanek, koulařů a oštěpařů na nejvyšší světové úrovni.

Mítink Zlatá tretra nabídne špičková klání oštěpařů, trojskokanek a koulařů

Primátor Tomáš Macura s oštěpařkou Nikol Ogrodníkovou, které předal jmenovku. Foto: René Stejskal

Organizátoři zveřejnili první velká jména 59. ročníku Zlaté tretry, která se uskuteční na Městském stadionu v pátek 22. května. „V trojskoku bude závodit světová šampionka Yulimar Rojasová a dvojnásobný olympijský vítěz Christian Taylor. Rekordy mítinku 15.00 a 17.57 metru se budou otřásat,“ je přesvědčen manažer mítinku Alfred Juck. Prozradil, že jako hosta pozvali bývalého trojskokana, světového rekordmana a velkého šoumena Willie Bankse. V Ostravě se představí celá oštěpařská skupina Jana železného včetně vicemistryně Evropy Nikoly Ogrodníkové. „Loni se mi nezadařilo, letos budu usilovat o dobrý výkon a věřím, že se vše podaří,“ věří Ogrodníková. Její soupeřkou bude olympijská vítězka Sara Kolaková. České trojici Vadlejch, Frydrych a Jílek se postaví úřadující mistr světa Anderson Peters z Grenady.  Ve skoku o tyči se představí řecká olympijská vítězka Ekaterini Stefanidiová.

„Těším se na oštěp a věřím, že Nikol Ogrodníková hodí skvělý výkon. Přeji jí, aby uspěla i v Tokiu a rád bych ji uvítal na ostravském olympijském festivalu, který pořádáme v době konání olympijských her v Tokiu,“ řekl ostravský primátor Tomáš Macura. „Každý z diváků si na letošní Zlaté tretře přijde na své. Osobně se těším na oba závody v trojskoku a také na soutěž koulařů. Loni jsme na radnici přivítali Toma Walshe z Nového Zélandu, je to velký sympaťák,“ potvrdila náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Prodej vstupenek se již rozběhl v síti Ticketstream, zájemci si je také mohou koupit prostřednictvím stránky www.zlatatretra.cz. Školní skupiny si mohou objednat vstupenky v ceně 50 Kč.

Dětská Čokoládová tretra

Součástí Zlaté tretry jsou dětské závody Čokoládová tretra. Do unikátní dětské atletické tour se zapojilo 11 měst. Závodit mohou děti od 6 do 11 let. „Každé kolo je otevřeno všem dětem, tedy i neorganizovaným mladým sportovcům, kteří si chtějí atletiku vyzkoušet,“ zdůraznil patron projektu a trojnásobný oštěpařský olympijský vítěz Jan Železný. V Ostravě se 21. května uskuteční mezinárodní semifinále a finálové disciplíny se konají v odpoledním předprogramu Zlaté tretry.