Městská policie Ostrava má nového ředitele

16/8 2019

Šestým ředitelem v historii Městské policie Ostrava je od 17. srpna padesátiletý Miroslav Plaček. Nahradil Zdeňka Harazima, který strážníkům šéfoval 10 let.

Městská policie Ostrava má nového ředitele

Nový šéf ostravských strážníků Miroslav Plaček. Foto: René Stejskal

Dosavadnímu řediteli Městské policie Ostrava (MPO) Zdeňku Harazimovi ze zákona zaniklo jeho pověření k výkonu funkce. Ve své pozici působil více než 10 let. „Děkujeme panu Harazimovi jménem města Ostravy za dlouholetou a úspěšnou profesionální práci v řadách a později i v čele Městské policie Ostrava. Stejně tak přejeme jeho nástupci Miroslavu Plačkovi úspěšnou a pokud možno klidnou kariéru,“ řekl náměstek primátora Martin Štěpánek, který zastupuje v době dovolené ostravského primátora Tomáše Macuru. Změnu na postu ředitele MPO schválili v červnu ostravští zastupitelé.

Miroslav Plaček nastoupil k MPO v únoru 1994 na pracoviště v Hrušově. Postupem času prošel všemi pracovními pozicemi v městské policii, včetně vedoucích funkcí v přímém výkonu služby. Doposud byl vedoucím oblasti Moravská Ostrava a Přívoz. Vystudoval Vysokou školu báňskou v Ostravě se zaměřením na ekonomii. Padesátiletý Miroslav Plaček je ženatý a má dvě dcery.

Ostravská městská policie vznikla jako jedna z prvních v České republice v roce 1992. V dubnu téhož roku složilo slib prvních 80 strážníků. V současné době je ostravská městská policie druhou nejpočetnější městskou policií v republice s 626 strážníky, přičemž tabulkový stav je 710 strážníků. K dispozici má operativní oddíl, jehož součástí je hlídková služba, pořádková služba, kynologie a hipologie. Dále úsek prevence a propagace a středisko vzdělávání a volnočasových aktivit, které zajišťuje průběžné vzdělávání a přípravu čekatelů na budoucí povolání strážníka nejenom v Moravskoslezském, ale i v Olomouckém a Zlínském kraji.

Přehled ředitelů MPO a doba, po kterou byli ve funkci:
Karel Kos                       3/1992 - 9/1993
Jiří Čaputa                     9/1993 - 5/1995