Město schválilo dotační podporu prorodiným aktivitám na letošní rok

3/2 2023

I letos se můžeme těšit na tradiční akce jako např. Zažít Ostravu jinak, Tátafest, Dny Fajne rodiny, festival Fandíme rodině, komentované cyklovyjížďky Do sedel a taky na spoustu dalších aktivit, které si pro své návštěvníky připravily prorodinné organizace a spolky.

Město schválilo dotační podporu prorodiným aktivitám na letošní rok

Na jedné z akcí v rámci Dnů fajne rodiny. Foto: Jiří Zerzoň

Zastupitelé města na lednovém zastupitelstvu schválili návrh dotací pro oblast rodinné politiky. Mezi 30 projektů se rozdělilo téměř 1,5 milionu korun. Oproti loňsku jde o zhruba 30procentní navýšení. Město tak reaguje na zvýšené náklady, spojené s inflací a vysokými cenami energií, které výrazně dopadají i na neziskové organizace.

Ostrava přispěje prorodinným organizacím a spolkům na jednorázové akce, ale především na jejich celoroční, systematickou činnost. Podpora poputuje rodinným, mateřským a komunitním centrům, bude taky zaměřena i na posílení mezigeneračního soužití i společné trávení volného času. Dotace z oblasti rodinné politiky i letos pomohou rodinám se slaďováním práce a rodiny, přispějí k dostupnosti rodinného poradenství jako i nabídky široké škály vzdělávacích aktivit pro rozvoj rodičovských kompetencí.

Výsledky dotačního řízení budou zveřejněny na portálu dotace.ostrava.cz.