Město odkoupí rozestavěný skelet na břehu řeky Ostravice

25/9 2013

Zastupitelé města Ostravy ve středu 25. září rozhodli o odkupu rozestavěného skeletu loděnice na soutoku Ostravice a Lučiny, který od Spolku vodáků Campanula koupí za 6,8 milionu korun. Část peněz získá vodácký spolek, část financí půjde stavební firmě, které spolek přestal platit. Stavba se zastavila a společnost podala žalobu na určení vlastnictví objektu. Campanula neplatila kvůli finančním problémům, do nichž se dostala poté, kdy získala nižší evropskou dotaci, než s jakou počítala.

Město odkoupí rozestavěný skelet na břehu řeky Ostravice

Ilustrační foto.

Město má v plánu rozestavěnou loděnici dokončit. Musí však zpracovat nový projekt na její dostavbu a znovu požádat o evropskou dotaci. „Věřím, že stihneme skelet do jara 2015 dostavět. Pracujeme na revitalizaci řeky Ostravice a záleží nám na tom, aby loděnice byla hotová,“ dodal primátor Kajnar. Město předpokládá, že dostavba by mohla stát okolo 25 milionů korun. Část peněz by ale v případě získání dotace mohla být hrazena právě z evropských peněz. Dvoupodlažní stavba má podle projektu zahrnovat prostory pro skladování vodáckého a lezeckého vybavení, šatny, sociální zázemí či klubovnu a občerstvení. Její součástí by měly být i venkovní dětské cvičné lezecké stěny. Objekt měl být podle plánu využíván například pro horolezecký a vodácký výcvik a jako zázemí pro organizaci vodáckých akcí.