Město ocenilo pedagogy a poděkovalo jim za jejich práci

27/3 2019

U příležitosti Dne učitelů ocenilo město Ostrava výrazné pedagogické osobnosti z řad učitelů a výchovných pracovníků mateřských a základních škol a pedagogy, kteří se úspěšně věnují práci s dětmi po mnoho let. Čestná ocenění předala vyznamenaným náměstkyně primátora pro školství a sport Andrea Hoffmannová.

Město ocenilo pedagogy a poděkovalo jim za jejich práci

Náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová (vlevo) blahopřeje Dagmar Haasové. Foto: Jiří Zerzoň

Slavnostní setkání ke Dni učitelů se uskutečnilo v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice v úterý 26. března. „Práci učitele nepovažuji za povolání, ale za poslání. Proto si také vaší práce velice vážím. Dobrou školu nedělá krásná budova, ale lidé, kteří se dětem věnují,“ řekla náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová.

Jednou z oceněných je Zdeňka Mikesková ze základní školy v Březinově ulici v Zábřehu. „Děti mne každý den nabíjejí energií a jsem také velice ráda, že na naší škole máme skvělý kolektiv,“ uvedla Zdeňka Mikesková. Ředitelka Základní školy Dětská 915 z Poruby Zuzana Škarová přišla s projektem Silní bez násilí. „Mladší i starší školáci spolupracují ve workshopech v oblastech, které je zajímají, často spolu hovoří prvňák s deváťákem. Nakonec všichni společně veřejně vystoupí. Jedno takové vystoupení jsme měli dokonce tady v Gongu,“ popisovala Zuzana Škarová. „Dnešní děti je třeba k sportu přivést a povzbuzovat je, bohužel rodiče je v tomto směru nepovzbuzují,“ poukázala Dagmar Haasová ze Základní školy Klegova v Hrabůvce. O tom, že se děti nakonec ke sportování dají přesvědčit, svědčí účast ve sportovních kroužcích a sportovní úspěchy, které její svěřenci dobývají na školních turnajích.

Během slavnostního podvečera vystoupil pěvecký sbor z Gymnázia Hladnov a přítomné nadchl písněmi skupiny Queen.

Oceněné osobnosti

Výrazná pedagogická osobnost: Aleš Koutný (ZŠ Zelená 42, Mor. Ostrava), Zdeňka Mikesková (ZŠ Březinova 52, Zábřeh), Radmila Navrátilová (MŠ Lechowiczova 8, Mor. Ostrava), Zuzana Škarová (ZŠ Dětská 915, Poruba), Hana Petrová (ZŠ Proubská 12, Poruba), Dagmar Haasová (ZŠ Klegova 27, Hrabůvka), Rostislav Hruška (ZŠ Volgogradská 6b, Zábřeh).

Ocenění za dlouholetou tvůrčí pedagogickou činnost: Jana Kvintová (MŠ Křižíkova 18, Mor. Ostrava), Věra Králová (MŠ Varenská 2a, Mor. Ostrava), Drahomíra Svobodová (ZŠ Provaznická 64, Hrabůvka), Alena Neuvirtová (MŠ Nezvalovo nám. 856, Poruba), Marie Říhová (MŠ Čtyřlístek, Skautská, Poruba), Lucie Ševčíková (MŠ Staňkova 33, Výškovice), Jaroslav Giecek (ZŠ Volgogradská 6, Hrabůvka), Dáša Nováková (ZŠ Matiční 5, Mor. Ostrava).