Máme za sebou XVI. charitativní ples Rotary clubu Ostrava International

28/2 2024

Letošní XVI. charitativní ples Rotary clubu Ostrava International v Imperiál hotelu Ostrava  zahájil v sobotu 10. 2. současný prezident pořádajícího Rotary klubu Petr Becher. Ve své řeči připomněl že Rotary club Ostrava Internacional v loňském roce předal na různé charitativní projekty 450 000 Kč.

Máme za sebou XVI. charitativní ples Rotary clubu Ostrava International

Z XVI. charitativního plesu ostravských rotariánů. Foto: Rotary club Ostrava International

Pak předal slovo guvernérce celého rotariánského distriktu 2240 sdružující všechny kluby v České a Slovenské republice, Katarína Čechová z Bratislavy, a úvodní zdravici uzavřel náměstek primátora Statutárního města Ostravy Zbyněk Pražák.

Moderátor Jiří Sedláček vyzval k předtančení hvězdy ze Stardance Jakuba Mazůcha a Adrianu Maškovou (byť ve Stardance tančili každý v jiném ročníku a každý s někým jiným) a hned po té přišla hlavní hvězda plesu Jitka Zelenková.

Poté došlo k tanci v maskách všech hostů neb ples měl přívlastek Benátského plesu. Po desáté hodině přišlo na pravidelné předání symbolických šeků z výtěžku prodeje punče jež probíhá ve spolupráci dvou ostravských rotary klubů- Rotary clubu Ostrava International a Rotary klubu Ostrava za pomoci pořadatele Vánočních trhů městské společnosti Černá louka.

Vaření punče se také neobešlo bez Imperiál hotel Ostrava. Předávajícími tedy byli Lucie Lachová za Rotary club Ostrava International, Petr Hrček za Rotary klub Ostrava, Jan Šumbera za Černou louku a Monika Sýkorová za Imperiál hotel Ostrava. 300 tisíc korun jež byl výsledek prodeje punče bylo rozděleno Lidové konzervatoři a Muzické škole na projekt Struzielka, Nadaci Pavla Novotného, Nadaci Kulíšek a Vítkovické nemocnici. Již podruhé směřoval výtěžek z takřka půlnoční benefiční dražby spolku Haima jejíž takovým patronem je Štepán Kozub, který se svým kolegou Vladimírem Polákem (jinak také rotariánem) řídili onu dražbu. Celkový výsledek byl 49 000 kč. Plesová kapela Proxima byla hnacím motorem zábavy až do dvou hodin do rána.