Krásy i divokost Moravského Slovácka v tvorbě slabozraké fotografky

18/4 2024

Až do 17. 5. 2024 může široká veřejnost v prostorách Galerie Zámku Poruba navštívit fotografickou výstavu „Moravské Slovácko, dravci a šelmy" z dílny slabozraké umělkyně Hany Juříkové. Výstava se koná v rámci 30. ročníku festivalu Dny umění nevidomých.

Krásy i divokost Moravského Slovácka v tvorbě slabozraké fotografky

Z vernisáže fotovýstavy Moravské Slovácko, dravci a šelmy. Foto: Adolf Horsinka

Zajímavá expozice osobitých fotografií byla - za přítomnosti autorky - zahájena dne 17. 4. 2024 vernisáží s hudební vložkou. Záštitu nad 30. ročníkem festivalu Dny uměni nevidomých 2024 v Moravskoslezském kraji převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Mgr. et Mgr. Lukáš Curylo.

Akce probíhá za finanční podpory Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostrava, Nadace umění pro zdraví, společností Realizace dotací s.r.o., Zdravá kůže, Gass-eko a Tesařství Josef Kuchař.

Galerie Zámku Poruba bude zájemcům zpřístupněna na základě telefonické nebo písemné domluvy na tel. 739 572 773 nebo e-mail: zamek.kultura@seznam.cz.