Konference Šetříme s nákupním portálem města OSTRAVA !!!

9/5 2011

V úterý 5. dubna proběhl v Domě kultury Akord v Zábřehu druhý ročník konference Šetříme s nákupním protálem města OSTRAVA !!! Hodnotily se zkušenosti s používáním unikátního systému sdružených nákupů, který statutární město Ostrava zavedlo jako první v ČR. Konference se zúčastnil primátor Petr Kajnar, zástupci společnosti eCENTRE, představitelé ostravských obvodů, příspěvkových organizací a obchodních společností zřizovaných městem.

Konference Šetříme s nákupním portálem města OSTRAVA !!!

Primátor města Petr Kajnar na konferenci

Prostřednictvím Nákupního portálu města Ostravy na www.npostrava.cz s přístupem také přes webové stránky města www.ostrava.cz nakupují městské organizace od roku 2010 komodity a služby, jako potraviny, MTZ, léky, zdravotnický materiál, silovou elektřinu, zemní plyn, pojištění, telekomunikace, bankovní služby apod. Statutární město Ostrava ušetřilo k 5. 4. t. r. díky Systému sdružených nákupů realizovaných e-CENTRE a. s. přes 88,5 mil. korun (23,8 % nákladů) v aktivních komoditních kategoriiích. Jen u elektrické energie dosahuje úspora částky přes 49 mil. Kč. Systém sdružených nákupů je nejen efektivním, ale především antikorupčním nástrojem pro optimalizaci nákladů veřejného sektoru.