Kondolenční listiny odeslány rodině Václava Havla

28/12 2011

Statutární město Ostrava a jeho občané vyjádřili svůj zármutek nad smrtí prvního polistopadového prezidenta Václava Havla a úctu k jeho památce a odkazu mimo jiné také zápisem do kondolenčních listin, které byly od pondělí 19. prosince do pátku 23. prosince umístěny ve vstupních prostorách budovy Radnice města Ostravy.

Kondolenční listiny odeslány rodině Václava Havla

Kondolenční listiny, v nichž je uvedeno přes 1 200 zápisů v českém, anglickém, polském, francouzském jazyce, ale i arabštině, byly svázány a v pietní podobě dnes odeslány paní Dagmar Havlové na adresu Nadace Dagmar a Václava Havlových do Prahy. K zápisům v kondolenčních listinách jsou v knize přiloženy také projevy soustrasti a úcty, které občané zaslali prostřednictvím webových stránek města Ostravy.