Oprava Mostu Pionýrů

Rekonstrukce mostu Pionýrů začala 1. dubna a potrvá až do listopadu letošního roku. V první fázi společnost Strabag opraví pravou část mostu od křižovatky Českobratrské a Sokolské až po sjezd do Bohumínské ulice.

Most PionýrůDoprava proto bude svedena do dvou pruhů levé části mostu. Po celou dobu oprav bude odkloněna trolejbusová linka 110, která pojede přes most M. Sýkory. Na této lince se mění jízdní řád.

Přípravné práce už začaly, kvůli nim bude v sobotu 8. dubna úplně uzavřená Českobratrská ulice v části Mostu Pionýrů. Od čtvrtku 13. dubna až do začátku prosince pak bude provoz ve směru od křižovatky se Sokolskou třídou po sjezdy na Gagarinovo náměstí veden pouze na levé části komunikace.

V průběhu oprav bude také uzavřen podchod pro pěší a cyklisty pod mostem Pionýrů na moravskoostravské straně. Jedná se o velmi vytíženou pěší a cyklistickou trasu. Cyklisté budou mít možnost objet úsek po pravém (slezskoostravském) břehu. Obdobně bude uzavřena stezka pro chodce a cyklisty mezi náměstím J. Gagarina a sídlištěm Kamenec. Objízdná trasa je vedena po ul. U Staré elektrárny.

mapka most pionýrů