Opatření a nařízení

Nařízení vlády, povinnost nosit roušky, omezení prodeje, povinná karanténa, zákaz školní docházky, rouškomaty a další informace.

17. května skončil v České republice nouzový stav. Nadále patří některá nařízení a omezení viz:

https://koronavirus.mzcr.cz/

 

Opatření přijatá městem Ostravou

Ochranné roušky a rouškomaty. Kdo nemá ochranou roušku, může ji získat v centru Pant na rohu Nádražní ulice a ul. Čs. legií, a to bez objednání denně od 10 do 17 hodin.

Roušky lze získat také v některém z 21 rouškomatů, které byly instalovány na území města Ostravy. Kromě roušek lze v rouškomatech zakoupit respirátor, dezinfekční gel na ruce nebo ochranné rukavice. Platit se dá mincemi a bankovkami ve výši 100 a 200 Kč.
Rozmístění rouškomatů najdete pod tímto odkazem.

Ochranné štíty pro lékaře. Město Ostrava zajistilo výrobu ochranných štítů pro lékaře na území Obce s rozšířenou působností Ostrava. Ochranné štíty si lékaři mohli vyzvednout bezplatně na Magistrátu města Ostravy. Podrobnosti najdete pod tímto odkazem. Distribuce štítů skončila 17. dubna.

Potravinové balíčky. Rada města Ostravy  odsouhlasila objednávku potravinových balíčků pro lidi bez domova. Po dobu 30 dnů (od 15. dubna do 14. května), jich terénní pracovníci Armády spásy a Charity Ostrava denně přímo v terénu rozdělili 250 kusů. Cílem bylo poskytnout alespoň jedenkrát denně stravu osobám bez přístřeší, které mají v důsledku nouzového stavu daleko komplikovanější možnost si ji zajistit. Tato měsíční potravinová výpomoc lidem bez domova přijde město na 383 tisíc korun.