Hrušovská zóna připravena pro investory

20/9 2017

Pozemky v průmyslové zóně v Hrušově byly zceleny posledními výkupy v červnu letošního roku. Zastupitelé nyní odsouhlasili výzvu k podání nabídek na využití této zóny. Předpoklad je, že se přihlásí developeři, kteří pozemky v zóně vykoupí, připraví k využití a nabídnou je investorům. Podmínkou je vytvoření alespoň 30 pracovních míst na jednom hektaru. Hrušovská zóna čítá 35 hektarů, takže minimem je 1050 nových pracovních míst.

Hrušovská zóna připravena pro investory

Ilustrační snímek: MMO

Průmyslová zóna v Hrušově patří ke strategickým projektům Ostravy. „Letos se nám podařilo vykoupit zbývající parcely a zcelit tak zónu. Nyní ji nabízíme developerům a čekáme na jejich nabídky,“ řekl primátor Tomáš Macura. Nabídky lze podávat do 30. dubna příštího roku. Město poté vyhodnotí nabídky z pohledu koncepce, nabídnuté ceny, objemu investic a počtu vytvořených pracovních míst. Zóna se dá využít pro lehký průmysl a především pro logistiku, protože v těsné blízkosti je dálnice i železnice.

Město preferuje variantu, kdy pozemky odkoupí developer, jak tomu bylo v případě průmyslové zóny v Hrabové. „Soukromá společnost je lepší developer než město a Hrabovská zóna patří k nejlepším v celé České republice,“ vysvětlil primátor Macura.

Zóna leží v zátopovém území, které bylo postiženo povodněmi v roce 1997. Nyní tvoří ochranu před povodněmi val vytvořený dálnicí. Město anebo developer navíc může využít dotace na ochranu před povodněmi z vládního projektu, který takové náklady pokrývá.

„Hrušovskou zónu budeme prezentovat a nabízet již v říjnu na veletrhu investičních příležitostí Expo Real v německém Mnichově,“ potvrdil Tomáš Macura.