Filharmonici v Gongu zahrají slavné filmové melodie

21/1 2023

Janáčkova filharmonie Ostrava odehraje v první polovině března poslední koncert letošní sezóny z Cyklu G, ve kterém propojuje symfonickou hudbu s jinými žánry a prostor dostávají původní autorské projekty. Hudbu se snaží uchopit vždy novým způsobem a tím posluchačům připravit jedinečný zážitek.

Filharmonici v Gongu zahrají slavné filmové melodie

V této sezóně vždy ve vyprodaném Gongu již nabídla spojení s Cirkem La Putyka, Tata Bojs, vzpomínku na Davida Stypku a teď to budou hudební melodie z hollywoodských trháků, například z Dne nezávislosti, Schindlerova seznamu, Titanicu, Avatara, Godzilly, Star Wars a dalších. Každý koncert včetně toho filmového je na programu dvakrát.

Janáčkova filharmonie se představí pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie Iwasakiho, který patří k nejvyhledávanějším dirigentům své generace, v multifunkční aule Gong 14. a 15. 3. od 18 hodin. Moderátorem večera bude Lukáš Ščurek známý nejen z regionálních rádií jako DJ Lowa a součástí hudebního programu bude také Koncertní sbor Permoník se svými sbormistryněmi Martinou Juríkovou a Karinou Grimovou.

Více informací je zveřejněno na webu jfo.cz. Vstupenky lze zakoupit nejen elektronicky, ale také osobně v Janáček Pointu vedle Centra Pant na ulici Čs. legií v centru Ostravy nebo v pobočkách Ostravského informačního servisu.