Dostaneme 283 milionů korun na rekonstrukci Trojhalí

20/3 2012

Evropská unie poskytne 283 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na rekonstrukci a přestavbu staré elektrocentrály a ústředny v nově budované čtvrti Nová Karolina, tzv. Trojhalí. Vznikne zde zastřešené náměstí ke společenskému, výstavnímu a sportovnímu využití. Dotaci pro zájmové sdružení právnických osob Trojhalí Karolina schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

Dostaneme 283 milionů korun na rekonstrukci Trojhalí

„Je to další krok ke zvelebení a oživení centra Ostravy v oblasti Nové Karoliny. Trojhalí dodá místu společenský rozměr, bude příjemným místem pro setkávání, kulturu a sport. Projekt zachová původní technický vzhled budov podle architekta Josefa Pleskota, dění a náplň objektu budou pestré,“ představuje budoucí podobu této kulturní památky primátor Ostravy Petr Kajnar.

Ostrava je spolu s Moravskoslezským krajem, Dolní oblastí Vítkovic a společností Vítkovice, a. s., členem zájmového sdružení Trojhalí Karolina, které vzniklo za účelem obnovení chátrajících průmyslových budov. Projekt je nyní ve fázi výběru dodavatele, stavět by se mělo ještě letos, hotové má být všechno v létě příštího roku.

Záměr obnovy Trojhalí je součástí integrovaného plánu rozvoje města Ostrava – Pól regionu, na který má město vyčleněno přes 900 milionů korun z ROP Moravskoslezsko. Peníze z tohoto zdroje jdou například také na cyklostezky podél Ostravice nebo přestavbu Porážkové ulice, která vede do Nové Karoliny.