Dopravní podnik Ostrava posiluje víkendové spoje

19/5 2011

Kvůli rostoucímu zájmu cestujících o víkendovou přepravu městskou hromadnou dopravou se rozhodlo vedení Dopravního podniku Ostrava posílit od soboty 14. května víkendové spoje vybraných linek tramvají, autobusů a trolejbusů. Tímto vstřícným opatřením se snaží přispět k pohodlnější přepravě cestujících například za návštěvou ostravské zoo, údolí Porubky a podobně.

Dopravní podnik Ostrava posiluje víkendové spoje

V období od 14. května do zahájení platnosti letních jízdních řádů k 3. červenci 2011 budou o každém víkendu navýšeny přepravní kapacity tramvajových linek č. 4 a 5, autobusové linky č. 37 a trolejbusové linky č. 104. U trolejbusu, autobusu a tramvaje linky č. 4 budou namísto standardních vozů na všechny spoje nasazeny velkokapacitní vozy, u tramvaje linky č. 5 pojedou na všech spojích spřažené soupravy.

Dopravní podnik upozorňuje, že pro víkendovou přepravu na území města Ostravy mohou cestující využít zvýhodněných 24hodinových jízdenek, případně může na jednu nezlevněnou 24hodinovou jízdenku cestovat až pět osob, z toho maximálně dvě osoby starší 15 let. Jízdenku tak mohou využít návštěvníci Ostravy nebo rodiče s dětmi a významně snížit své náklady na rodinný výlet.