Domov Slunečnice Ostrava povede od září nová ředitelka

17/6 2023

Na základě výsledku výběrového řízení jmenovala Rada města Ostravy novou ředitelku příspěvkové organizace Domov Slunečnice Ostrava. Největší z osmi domovů pro seniory, jejichž zřizovatelem je statutární město Ostrava, tak povede od 1. září 2023 paní Mgr. Kateřina Dostálová, MPA.

Domov Slunečnice Ostrava povede od září nová ředitelka

Ilustrační foto MMO.

Celková kapacita domova je 395 lůžek, z toho 190 lůžek v rámci sociální služby domov pro seniory a 205 lůžek v rámci sociální služby domov se zvláštním režimem.

„Domov prošel rozsáhlou rekonstrukcí v letech 2003–2006 a i přes mnohaleté účelové mediální snahy o jeho poškození se řadí k domovům s velice vysokým odborným hodnocením kvality poskytovaných služeb i celkové úrovně prostředí, o čemž svědčí i vysoký zájem o umístění ze strany seniorů. Výběrové řízení bylo vyhlášeno na začátku roku 2023, kdy předcházející ředitel, pan Ing. Radek Baran, po 23 letech úspěšného působení avizoval z osobních důvodů svoji rezignaci na tuto funkci, a to k termínu 31. března 2023," uvedl Zbyněk Pražák, náměstek primátora.

Do doby nástupu paní ředitelky byl pověřen vedením domova pan Mgr. Michal Mariánek, MBA, který je současně také ředitelem Domova Iris v Mariánských Horách. „Ve výběrové komisi vedle zástupců města a odborníků z dané oblasti působila i psycholožka, která se všemi přihlášenými kandidáty předem hovořila a ověřovala úroveň jejich připravenosti pro výkon funkce ředitele tohoto domova pro seniory. Jedním z požadavků, na jejichž základě komise doporučila nejvhodnějšího kandidáta, bylo i předložení koncepce uchazečů o jejich představě řízení této organizace," doplnil Zbyněk Pražák, náměstek primátora.

Mgr. Kateřina Dostálová, MPA, je úspěšnou manažerkou, která rovněž působila i ve vedoucí pozici neziskové organizace poskytující sociální služby. Zúročit může taktéž své bohaté zkušenosti získané v pozici ředitelky Úřadu regionální rady, vedoucí odboru evropských projektů na Krajském úřadě Moravskoslezského kraje, stejně jako zkušenosti ze soukromé sféry.