Domov pro seniory Iris díky daru OVAKu zvelebí zahradu

31/7 2020

Symbolický šek na finanční dar ve výši 500 tisíc korun si dnes, v pátek 31. července převzal z rukou předsedy představenstva a primátora Ostravy Tomáše Macury, generálního ředitele pro vodárenství SUEZ Petra Konečného a generálního ředitele OVAK Vojtěcha Janouška ředitel Domova pro seniory Iris Michal Mariánek.  

Domov pro seniory Iris díky daru OVAKu zvelebí zahradu

Slavnostní předání symbolického šeku. Zleva: generální ředitel OVAK Vojtěch Janoušek, ředitel Domova pro seniory Iris Michal Mariánek, primátor Ostravy a předseda představenstva OVAK Tomáš Macura a generální ředitel pro vodárenství SUEZ Petr Konečný.

„Oceňuji tento počin a děkuji společnosti OVAK za společensky odpovědné chování. V tomto případě se konkrétní lidé z vedení společnosti vzdali části svých odměn a věnovali je domovu Iris. Děkuji také řediteli domova Michalu Mariánkovi. Byl jedním z těch, kteří se v době koronavirové pandemie v domově dobrovolně uzavřel se svými klienty a dalšími zaměstnanci a viděl jsem jej nakládat a skládat potřebné věci anebo míchat dezinfekci. Mám proto z tohoto daru dvojnásobnou radost, domov si jej zcela zaslouží,“ řekl primátor Ostravy a zároveň předseda představenstva OVAK Tomáš Macura.

„Této dar považuji za projev solidarity. Využijeme jej na revitalizaci zahrady a opravu veřejných prostor našeho domova,“ uvedl ředitel domova Iris Michal Mariánek.  

Společnost Ostravské vodovody a kanalizace (OVAK) podporuje oblast kultury. V letošním roce se kvůli koronavirové pandemii nemohl konat velký počet akcí, kde byla společnost OVAK partnerem. Přesto OVAK pořadatele těchto akcí plně podpoří. Mezi takto obdarovaným jsou např. Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka, Ostravská konzervatoř, Dolní oblast Vítkovice nebo Ostravské centrum nové hudby. „Jsme součástí Ostravy a cítíme povinnost přispět k zachování kontinuity projektů, které jsou její neodmyslitelnou součástí,“ zdůraznil generální ředitel OVAK Vojtěch Janoušek.