Dětská pohotovost znovu v pavilonu dětského lékařství

2/8 2011

Kvůli rekonstrukci pavilonu Dětského lékařství Městské nemocnice Ostrava byla dětská pohotovost od poloviny letošního května provizorně přestěhována do areálu záchranné služby na Varenské ulici. Od středy 3. srpna dětskou lékařskou službu první pomoci naleznou rodiče s dětmi opět přímo v pavilonu dětského lékařství na ulici Janovského v původních prostorách. Veřejnosti bude sloužit vždy od 15:30 hod. do 6:30 hod. v pracovní dny a ve dnech volna nepřetržitě.

Dětská pohotovost znovu v pavilonu dětského lékařství

K foto: Hlavní vstup do areálu městské nemocnice

Městská záchranná služba, která je od 1. července součástí Městské nemocnice Ostrava, zajišťuje na území našeho města Lékařskou službu první pomoci (LSPP). Její nedílnou součástí jsou také ambulance dětské pohotovosti. Na území Ostravy jsou celkem tři stanoviště LSPP. V Ostravě-Porubě (budova Mephacentra) i Ostravě-Hrabůvce (areál polikliniky) jsou dětské pohotovosti ve stejné budově jako pohotovost pro dospělé. V areálu městské nemocnice je na ulici Varenská pohotovost pro dospělé a zubní, dětské je ve zmíněném pavilonu dětského lékařství.