Den Policie ČR na Slezskoostravském hradě

13/6 2011

V areálu Slezskoostravského hradu se v neděli 12. června za velkého zájmu návštěvníků uskutečnil Den Policie ČR. Akce, kterou připravilo Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje při příležitosti výročí 20 let vzniku Policie České republiky, se konala pod záštitou primátora města Ostravy Petra Kajnara.

Den Policie ČR na Slezskoostravském hradě

Z letošního ročníku Dne Policie ČR

Program slavnostně zahájili významní policisté a hosté za doprovodu Hudby hradní stráže a Policie ČR. Po celý den mohli návštěvníci sledovat ukázky spolupráce policie a integrovaného záchranného systému, česko-slovenské spolupráce zásahových jednotek, práce odboru kriminalistické techniky a expertiz a mnohé další. Ve slavnostní části byli oceněni nejlepší kolegové i zástupci spolupracujících subjektů medailemi, z rukou krajského ředitele Tomáše Tuhého přebralo medaile či plakety téměř třicet policistů.

V průběhu celého dne byly přístupny expozice „Vznik a vývoj policie (1918-2011)“, expozice pořádkové, dopravní i cizinecké policie, služební hippologie, pyrotechnické i letecké služby, policejních (i historických) vozidel a nejmodernější výstroje, výzbroje a techniky.

Děti u stánku preventivně informačního oddělení pobavily připravené hry a kvízy nebo klaun Hopsalín, opravdu přiletěl i policejní vrtulník a vrtulník Armády ČR.