Ceny pro žákovské osobnosti a kolektivy

16/6 2011

U příležitosti Dne dětí byly také v letošním roce na základě rozhodnutí rady města oceněny žákovské osobnosti a žákovské kolektivy za jejich vynikající výsledky v různých oborech činnosti. Deseti jednotlivcům a čtyřem kolektivům bylo ocenění slavnostně předáno dnes v Radnici města Ostravy.

Ceny pro žákovské osobnosti a kolektivy

Marta Szücsová předává ocenění malé krasobruslařce

V úvodu slavnostní akce náměstek primátora Martin Štěpánek vyzdvihl skutečnost, že ocenění žáci umějí a chtějí něco dokázat pro svou školu, spolužáky, ale také pro město, ve kterém žijí. Poté předala vedoucí oddělení školství MMO Marta Szücsová se svými kolegy ocenění spolu s dárkem jednotlivcům. Starosta městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Jiří Havlíček a místostarosta porubského obvodu Jan Dekický se ujali předání ocenění všem členům čtyř kolektivů. Slavnostní akce byla doprovázena kulturními vstupy.

V Radnici města Ostravy ocenění převzali:

Žákovské osobnosti

1. Petr Balvín, ZŠ a MŠ Ostrava, Ostrčilova – mimořádný talent a úspěchy v literární tvorbě.
2. Ludmila Kopcová, ZŠ a MŠ O.- Bělský Les, B. Dvorského – 1. místo Mistrovství Moravy a Slezska v klasickém šachu, 3. místo Mistrovství ČR.
3. Lucie Popková, ZŠ O.-Poruba, Dětská – vítěz 30. ročníku Velké ceny Ostravy v krasobruslení v kategorii nováčci, 9. místo v Českém poháru 2010.
4. Tereza Popková, ZŠ O.- Poruba, Dětská – 2. místo Velké ceny Ostravy v krasobruslení v kategorii nováčci, 26. místo v Českém poháru 2010.
5. Julie Fülepová, ZŠ Ostrava, Zelená – 8. ročník Olympiády jazyka českého 1. místo, 9. ročník Olympiády jazyka českého 2. místo v okresním kole a postup do krajského kola.
6. Petra Gebauerová, ZŠ O.- Poruba, Dětská – držitelka 3 českých rekordů v plavání. Na Mistrovství ČR získala celkem 15 zlatých a 1 stříbrnou medaili.
7. Jonáš Klos, ZŠ O.- Poruba, A. Hrdličky – složil mezinárodně uznávané zkoušky z jazyka anglického a německého, získal při testování Stonožka certifikát společnosti SCIO za nejlepší výkon ze všech účastníků v Moravskoslezském kraji v jazyce německém a anglickém, druhý nejlepší výkon v jazyce českém.
8. Eliška Kocurková, ZŠ a MŠ Ostrava, Ostrčilova – reprezentace školy v jazykových, recitačních, matematických a sportovních soutěžích.
9. Pavel Vítek, ZŠ Ostrava, Matiční – anglická jazyková soutěž A. Hrdlickaś Challenge – 2. místo v okresním kole, olympiáda v jazyce anglickém – 3. místo v okresním kole, olympiáda v jazyce francouzském – 6. místo v krajském kole.
10. Karolína Pravdová, ZŠ Ostrava, Gajdošova – úspěchy v lukostřelbě, reprezentace školy ve výtvarných, literárních a pěveckých soutěžích, práce v časopisu Gajdošík.

Žákovské kolektivy

1. ZŠ O.- Poruba, Dětská – 14členný kolektiv. Úspěchy v plavání - 26 zlatých, 7 stříbrných a 5 bronzových medailí na Mistrovství ČR v roce 2010.
Kolektiv: Lukáš Bachan, Nikola Čajková, Filip Frištenský, Petra Gebauerová, Soňa Jašoková, Tereza Kanalošová, Petra Kratochvílová, Jana Krupová, Kateřina Kupcová, Lucie Markovičová, Patrik Matějka, Daniel Mikulka, Pavel Novák, Dominik Sedláček.

2. ZŠ a MŠ O.- Bělský Les, B. Dvorského – 9členný kolektiv 9. ročníku, vytvářející program školní televize Bělák – vlastní scénáře, zábavné scénky a povídání z prostředí školy, powerpointové prezentace, poezie apod.
Kolektiv: Michal Pytlík, Jan Škrabola, Jakub Šponiar, Petr Valsa, Filip Kudělka, Jiří Ledvoň, Kateřina Kelemenová, Veronika Bystroňová, Patrik Chlebovčík.

3. ZŠ Ostrava, Matiční – 3členný kolektiv 9. ročníku - 1. místo okresní
a krajské kolo soutěže Finanční gramotnost- soutěž vyhlášena MŠMT ČR, 1. místo v celostátním kole této soutěže.
Kolektiv: Michal Moravčinský, Radim Sedlák, Nikol Solková.

4. ZŠ O.- Poruba, K. Pokorného – 7členný kolektiv 9. ročníku s rozšířenou výukou výtvarné výchovy. Čestné uznání v ostravské soutěži Street art, návrhy novoročenek pro zřizovatele, 3. místo celostátní soutěže o „Nejkrásnější vánoční ozdobu“, keramický betlém pro KÚ Moravskoslezského kraje, tvorba originálních oděvů a módní přehlídka atd.
Kolektiv: Markéta Tkáčová, Ivana Sakreidová, Tereza Kalická, Nela Labajová, Beata Herciková, Hana Kožušníková, Lukáš Matějček.