Cena Grand Prix Architektů 2011 pro Ostravskou bránu

19/5 2011

Po nedávném udělení čestného uznání v soutěži města Ostravy Dům roku 2010 získala černo-červená stavba z dílny architektonického studia Kuba&Pilař s názvem Ostravská brána další ocenění. Je jím cena v celostátní prestižní soutěžní přehlídce Grand Prix architektů 2011 v kategorii novostavby.

Cena Grand Prix Architektů 2011 pro Ostravskou bránu

Ostravská brána stojí v centru Ostravy na Kostelním náměstí na místě původní městské brány, nedaleko kostela svatého Václava. Základy kostela pocházejí ze 13. století, je nejstarší budovou ve městě. Obě budovy spolu tvoří velice působivý kontrast. Ze všech pater nového bytového domu se nabízí výhled na starý kostel a piazettu s posezením na jedné straně a na zeleň okolo řeky Ostravice na straně druhé. Vestavěné prosklené lodžie navazují na tradici bydlení v činžovních domech v minulém století. Celá stavba ctí svým pojetím a barvami industriálního ducha Ostravy. Přímo v objektu je místo pro stylovou kavárnu CAFÉ COX, v přízemí pak nebytové prostory pro firmy. Investorem stavby je Metrostav Invest Ostrava, s.r.o.