Bruslařský svět míří na Hlavní třídu v Ostravě

16/6 2011

Ostrava se stane v sobotu 18. června hlavním městem světového in-line bruslení. Na Hlavní třídě v Porubě se pojede pátý závod série World Inline Cup. Nad akcí, která se koná s finanční podporou města Ostravy, převzal záštitu náměstek primátora Martin Štěpánek. Město na organizaci přispěje částkou 892 tisíc korun.

Bruslařský svět míří na Hlavní třídu v Ostravě

FOTO: Ti nejlepší bruslaři můžou dosáhnout až sedmdesátikilometrové rychlosti

„Vybrali jsme si znovu Ostravu, protože je bruslařským městem, nabízí skvělou trať i vynikající diváckou kulisu,“ uvedl Martin Plecitý, šéf pořadatelské agentury Trikam.
Hlavní závody SP v kategorii Class 1 na 33 km odstartují v sobotu od 14.30 ženy, od 16.30 muži. Loňské prvenství bude obhajovat například Cecilia Baenová z Kolumbie, měla by přijet i špičková závodnice Nicole Begg z Nového Zélandu. Ti nejlepší borci dosahují při jízdě rychlosti až 70 km/h.
Záovdů se zúčastní také kompletní česká reprezentace, pro kterou jde o vrchol sezóny.
Trať na Hlavní třídě ocenila před lety i nejlepší světová rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Pořadatelé myslí také na děti a hobby jezdce. Už v pátek ve 20.30 si mohou příchozí vyzkoušet trať závodu. Sobotní program odstartují v 10.30 na 1 km děti (do 7 let, od 8 do 9 let). Dětské závody dalších kategorií mají začátky v 11.00 (3 km pro 10-11 a 12-13leté) a 11.30 (5 km pro 14-15leté a veřejnost nad 16 let). Registrace je vždy půlhodinu před startem. Mezi 12-13 hod. je volná vyjížďka pro příchozí. Ve 13.00 odstartuje Fitness desítka pro všechny, ve 14.00 štafety (muž, žena a dítě do 11 let).
Kvůli hladké organizaci bude zcela uzavřena Hlavní třída v Porubě, uzávěra bude od ulice 17. listopadu až po propojku Hlavní třídy u ulice Francouzské, a to od pátku 17.června od 20 hodin do soboty 18. června do 20 hodin.