Informace o platbě poplatku za komunální odpad

Na této stránce naleznete základní informace potřebné pro úhradu poplatku za komunální odpad. Pokud neznáte své platební údaje, můžete využít aplikace, která je dostupná níže. Pro zjištění variabilního, případně specifického symbolu postačí zadat vaše rodné číslo.

Rozhodnutím zastupitelstva města ze dne 12.12.2018 je ode dne 1.1.2019 ZRUŠENO osvobození od placení poplatku pro občany s trvalým pobytem v sídle ohlašoven – i tyto osoby jsou povinny platit poplatek!!!

Výše poplatku: 498 Kč na osobu a kalendářní rok
Splatnost poplatku: do 30.6. běžného kalendářního roku
Způsob úhrady: nově QR kódem nebo prostřednictvím platebního portálu statutárního města Ostrava
prostřednictvím SIPA
bankovním převodem
složenkou
na pokladně MMO


Platba QR kódem

Nově je v e-mailech zasílaných občanům, kteří nám sdělili své e-mailové adresy, uveden QR kód. Tento kód lze načíst pomocí chytrého telefonu, ve kterém je nainstalovaná bankovní aplikace a platební příkaz se v aplikaci automaticky vyplní správnými údaji. Rychlé, pohodlné, jednoduché.

Platba prostřednictvím platebního portálu statutárního města Ostrava

Na platebním portále (https://platebniportal.ostrava.cz) lze provést platbu poplatku on-line platební kartou nebo platebním tlačítkem prostřednictvím platební brány PayU

Pro platbu SIPEM se nic nemění.

Pokud nemáte platbu do SIPA navedenou, stačí do 15.5. sdělit spojovací číslo SIPA na e-mailovou adresu 

Pokud použijete k úhradě bankovní převod, je nutno znát:

Variabilní symbol, případně specifický symbol, které získáte zde*

Pro platbu složenkou

město složenky nezasílá, lze si je vyzvednout na kterékoliv poště a je nutno znát:

Variabilní symbol, případně specifický symbol, které získáte zde*

Vzor vyplněné poštovní poukázky typu A

Pokladní hodiny

poplatek za komunální odpad lze hradit v pokladně Magistrátu města Ostravy, budova Nové radnice, Prokešovo nám. 8, Moravská Ostrava, 1. poschodí, dv. č. 101 (platba je možná v hotovosti i platební kartou)

 

Podrobné informace najdete také zde: 
Potřebuji si vyřídit – Poplatky a finance – Poplatek za komunální odpad, případně se na nás můžete obrátit telefonicky 800 990 980 nebo e-mailem 

* Do formuláře níže zadejte své rodné číslo, zobrazí se vám variabilní a specifický symbol. Při uvedení pouze variabilního symbolu bude platba rozúčtována stejným dílem všem poplatníkům přihlášeným pod tímto variabilním symbolem. Pro určení platby pouze konkrétní osobě uveďte kromě variabilního i specifický symbol.

Pro získání údajů pro platbu zadejte své rodné číslo

 

Osobní údaje jsou chráněny v souladu s příslušnými předpisy EU a ustanoveními zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů. Použitý osobní údaj ve formě rodného čísla není MMO ani jiným subjektem jakkoli archivován ani dále zpracováván, stejně tak není archivováno ani dále zpracováváno použití aplikace k zjištění variabilního symbolu.