Logistické parky

Přehled logistických parků v Ostravě a průmyslové zóně Mošnov

Logistické parky


CONTERA PARK Ostrava City

BPOModerní business park nabízí prostory a zázemí především pro SME`s společnosti z oblasti výroby a vývoje, výzkumu, ale také pro společnosti, zabývající se skladováním a logistickými operacemi. Nabízí ideální podmínky z hlediska dostupnosti pracovních sil i z hlediska dosahu klíčových komunikací. Plánovaná výstavba sedmi hal nabídne klientům celkově cca 54 000 m2 zastřešených, izolovaných, temperovaných skladových ploch a cca 3 800 m2 kancelářských prostor.

Velkou výhodou areálu jsou sklady s širokými přístupovými cestami, které usnadňují logistiku v areálu a umožňují manipulaci s těžkými náklady. Areál je plně zabezpečen proti krádeži i požáru 24 hodin denně, včetně napojení na centralizovaný pult ochrany. Haly umožňují udržování celoročně stálé teploty, proto jsou vhodné pro skladování nepřeberného množství druhů zboží.

Umístění zóny:

Areál Contera Park Ostrava City v Ostravě-Kunčičkách o rozloze 13,5 ha při ulici Lihovarská, je vzdálen od centra města 3 km. Nachází se téměř v těsné blízkosti jedné z hlavních ostravských komunikací, ulice Rudná, park je od dálnice D1 vzdálen 5 km.  Místo je výborně dostupné i městskou hromadnou dopravou. Cesta autem či MHD do centra města trvá cca 10 minut.

Kontakt:

CONTERA Management s.r.o.

Lucie Havlíčková

Mobil +420 777 482 071 
lucie.havlickova@contera.cz
https://cs.contera.cz/contera-park-ostrava

 

 


 

Logistický park Ostrava

PrologisLogistický Park Ostrava je strategickou lokalitou vhodnou jak pro lehkou výrobu, dodavatele do různých obchodních/průmyslových řetězců, tak i pro logistické operátory, e–commerce a distribuci. Park se nachází v bezprostřední blízkosti Vědecko-technologického parku a Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava a má výborné napojení na veřejnou městskou dopravu. Haly jsou konstruovány dle vysokých technických standardů, šetrné k životnímu prostředí a hlavně k úspoře spotřeby energií.

Umístění zóny:

Park se nachází cca 14km od centra města, v západní části města Ostravy, které je hlavním administrativním a výrobním centrem na východě České republiky. Park je umístěn mezi dálnicí D1 a městským okruhem Ostravy a cca 20 km od mezinárodního letiště Leoše Janáčka v Mošnově. Příjezd k parku je zajištěn buď sjezdem z dálnice D1 přes exit 349 směr Klimkovice, nebo také přes exit 354 směr Ostrava-Rudná. Areál je kompletně oplocený s 24hodinovou ostrahou.

Rozloha:

Současná rozloha parku je 11 ha
Zastavěná plocha činí 70 000 m2

Technická infrastruktura:

Technická infrastruktura zajišťuje dostatečné kapacity vody, plynu, tepla a elektrické energie pro současné investory i nově příchozí společnosti.Společnosti v parku:

Kontakt:

CBRE s.r.o.
Palladium
náměstí Republiky 1a/1079, 110 00 Praha 1
T: +420 224 814 060
F: +420 224 814 111
e-mail: pragueoffice@cbre.com

 

 


 

Tulipan Park

TulipanLogistické centrum Tulipan Park se nachází v Ostravě - Přívoze. Jedná se o projekt skladových prostor a lehké průmyslové výroby, který nabízí celkovou pronajímatelnou plochu 20 000 m2 skladů a výrobních hal včetně související infrastruktury na ploše 4 hektarů.

Umístění zóny:

Tulipan Park má vynikající dopravní napojení. Nachází se nedaleko centra města a sjezdu z dálnice D1, která umožňuje rychlé spojení mezi Prahou, Brnem a Polskem. Do parku zajíždí také autobus.

Rozloha:

Současná rozloha parku je 4 ha.

Technická infrastruktura:

Technická infrastruktura zajišťuje dostatečné kapacity vody, plynu, tepla a elektrické energie pro současné investory i nově příchozí společnosti.

Kontakt:

ZFP Investment

www.tfpinvest.com

 Ostrava Airport Multimodal Park /OAMP/

Air_cargoOAMP se nachází ve Strategické průmyslové zóně Ostrava - Mošnov 25 km z centra Ostravy. Zejména díky strategické poloze s napojením na silniční síť, fungujícímu železničnímu spojení, které je v ČR unikátní, a především napojením na mezinárodní letiště je tato průmyslová zóna ojedinělým logistickým uzlem v celém nejen středoevropském měřítku.

Investor, kterým je společnost CONCENS INVESTMENTS a.s., má v plánu vybudovat do roku 2021 na 52 ha pozemků cca 234 000 m2 skladovacích, výrobních a kancelářských ploch. Výstavba je plánována ve třech etapách. Hall 1 byla slavnostně otevřena v červnu 2019 a má rozlohu 57 133 m2, v lednu 2020 byla otevřena Hall 2 o rozloze 48 864 m2 a zbývající budou dokončeny v roce 2021.

Mezi první nájemce areálu patří nadnárodní společnost DHL Automotive, Central Warehouse Solution (Skladon), Continental Barum a Rhenus Logistics či UFI Filters, s dalšími se jedná.

Součástí areálu bude rovněž železniční kontejnerový terminál se strategickým umístěním, který bude ve středoevropském měřítku unikátní svou velikostí a maximální kapacitou překládky 1600 TEU / den. Železniční vlečka pojme vlaky až o délce 700 m.

Je tedy zřejmé, že vznikající multimodální logistické centrum u ostravského letiště nemusí být důležité jen pro kraj, ale i pro celou Českou republiku.

Kontakt:

CONCENS INVESTMENTS a.s. (drží 100% obchodní podíl spol. OSTRAVA AIRPORT MULTIMODAL PARK s.r.o.),  , http://www.concens.cz/

Konzultant nájmu: Martin Černý, Head of Business Development, 

 


CONTERA Park Mošnov

Contera Park Mošnov nabízí 2 haly ve standartu A-Class, které nabízejí zejména sklady, prostory pro lehký průmysl, logistiku a součástí jsou i kancelářské prostory.

Umístění zóny:

CP Mošnov se nachází v dojezdové vzdálenosti 20 minut od centra města Ostrava a je přímo propojen s mezinárodním letištěm Ostrava - Mošnov. V blízkosti je i dálnice D1 a železnice, což zajišťuje snadný přístup do ostatních regionů Česka, Polska a Slovenska.  Výhodou parku je i zastávka MHD a vlakového nádraží přímo v areálu letiště.

Kontakt:

Lucie Havlíčková

Mobil +420 777 482 071 
lucie.havlickova@contera.cz
https://cs.contera.cz/contera-park-mosnov

 


 

PST Logistický Park Mošnov 

PST Logistický Park Mošnov navazuje na mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava.  Jedná se o projekt komplexního propojení logistických aktivit s terminálem kombinované dopravy (železniční – silniční – letecká doprava). Z východu je oblast multimodálního logistického centra ohraničena jižní stojánkou letiště, se kterou bude funkčně propojena. V jižní části pak sousedí s právě budovaným železničním cargem, projektem Ostrava Airport Multimodal Park společnosti Concens Investments a strategickou průmyslovou zónou Ostrava - Mošnov, jejímž vlastníkem je statutární město Ostrava. Jednotlivé plochy společně tvoří komplexní celek a unikátní logistický uzel s celospolečenskými přínosy v podobě nižšího ekologického i dopravního zatížení dopravního uzlu s dlouhodobým efektem.

Kraj dokončil v roce 2020 projekt přípravy území pro výstavbu víceúčelového uzlu pro nákladní dopravu, vč. vybudování funkční infrastruktury. Následující tři roky bude skupina PST-Invest budovat rozsáhlý areál zaměřený na logistiku a lehkou průmyslovou výrobu.