Město Ostrava vyhlásilo Dobrovolníky roku

1.12.2011. U příležitosti Evropského roku dobrovolnictví 2011 a Mezinárodního dne dobrovolníků byly ve čtvrtek 1. 12. slavnostně v Radnici města Ostravy uděleny pamětní listy „Dobrovolníka roku“ za práci v oblasti sociálních služeb a volnočasových aktivit.

Dálnice D1 bude v Ostravě bez poplatku

30.11.2011. Dlouhodobé snažení vedení města Ostravy o úsek dálnice D1 ve městě bez dálničního poplatku konečně našlo odezvu. Dobrou zprávu pro Ostravu oznámil ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, který se na tomto kroku dohodl s ministrem dopravy Pavlem Dobešem.

Řešení dopravy při rekonstrukci Svinovských mostů

30.11.2011. V lednu 2012 budou zahájeny práce na stavbě „Revitalizace přednádraží Ostrava-Svinov, II. etapa“. Během rozsáhlé rekonstrukce dojde k výraznému zásahu do organizace dopravy ve městě. Dopravní situace bude oproti původnímu předpokladu komplikovanější, příčinou je víc než půlroční zpoždění časového harmonogramu realizace stavby, způsobené odvoláním společnosti SKANSKA proti výsledkům výběrového řízení.

Ostravským seniorem roku je Lubomír Pásek

24.11.2011. Vítězem pátého ročníku ankety Senior roku 2011 byl poslední listopadový čtvrtek v Radnici města Ostravy slavnostně vyhlášen 82letý Lubomír Pásek, dlouholetý předseda Koordinační rady seniorů a zdravotně postižených v Ostravě a sáňkářského oddílu TJ Baník Ostrava.

Vedení města nechce druhé laguny

23.11.2011. Město Ostrava podá nabídku na odkup pozemků a budov v areálu bývalé rafinérie Ostramo v Ostravě-Přívozu. Rozhodli o tom na svém mimořádném zasedání zastupitelé. „Jsme připraveni jít do boje s dalšími zájemci. Chceme mít dohled nad sanací tohoto území a mít pod kontrolou i jeho budoucí využití,“ uvedl náměstek ostravského primátora pro životní prostředí Dalibor Madej.

Ostrava připravuje nové webové stránky s ekologickou tematikou

23.11.2011. Ostrava připravuje informačně – vzdělávací projekt, zaměřený na problematiku životního prostředí s názvem Dýchám pro Ostravu. Jeho nosným bodem bude spuštění nových internetových stránek www.dychamproostravu.cz .

Rada města odvolala ředitele Janáčkovy filharmonie Ostrava

22.11.2011. Rada města Ostravy na svém jednání 22. listopadu s okamžitou platností jednohlasně odvolala ředitele Janáčkovy filharmonie Ostrava Petera Krajniaka.

Výstavba Komunitního centra Ostrava úspěšně pokračuje

21.11.2011. Už více než tři a půl měsíce uplynuly od slavnostního položení základního kamene Komunitního centra Ostrava v Mařatkově ulici v obvodu Mariánské Hory a Hulváky (uskutečnilo se 1. srpna). Zhotovitel stavby se zavázal, že bude ukončena do 36 týdnů od jejího zahájení. Protože počasí stavbařům přeje a denní teploty jsou stále technologicky vyhovující, o přerušení stavby se zatím neuvažuje. Práce by mohla přerušit pouze náhlá změna počasí.

Radnice se vánočně rozsvítí 24. listopadu

19.11.2011. Vánoční a novoroční výzdoba Radnice města Ostravy a prostoru před ní se letos rozsvítí ve čtvrtek 24. listopadu a bude zářit do 6. ledna. Výzdoba bude stejná jako v loňském roce, kdy si ji vybrali sami občané města z osmi nabídek v anketě, která probíhala na webových stránkách Ostravy. Město si výzdobu pronajalo od firmy MK-mont illuminations, s. r. o. z Klášterce nad Ohří-Vernéřova na dva roky, letos je pronájem ovšem o 90 tisíc korun levnější (loni činil pronájem 980 960 Kč bez DPH, letos je to 890 960 Kč bez DPH).

Webové stránky Ostravy ve čtyřech cizojazyčných verzích

18.11.2011. Statutární město Ostrava připravilo pro zahraniční uživatele svých webových stránek www.ostrava.cz další jazykovou mutaci. Informace ve všech sekcích si mohou od 18. listopadu zájemci přečíst také v ruském jazyce. Po angličtině, němčině a polštině je to již čtvrtá cizojazyčná verze webových stránek města. V sekcích „Turista“, „Podnikatel“, „O městě“ a „Občan“ jsou v cizím jazyce nabízeny ty nejpodstatnější informace, které může využít cizinec podle svého zaměření, potřeb a zájmů.

Reakce na novelu zákona, která omezí výstavbu průmyslových zón a likvidaci ekologických škod

15. 11. 2011. Na základě návrhu poslanců Miroslava Kalouska a Marka Bendy a pozměňovacího návrhu poslance Michala Babáka Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky vyslovila souhlas s návrhem zákona, který mění zákon o zrušení Fondu národního majetku (FNM). Novela zasahuje do účelu použití majetku určeného k privatizaci, výnosů z prodeje tohoto majetku a zisku z účasti státu v obchodních společnostech.