Webové stránky Ostravy ve čtyřech cizojazyčných verzích

18.11.2011. Statutární město Ostrava připravilo pro zahraniční uživatele svých webových stránek www.ostrava.cz další jazykovou mutaci. Informace ve všech sekcích si mohou od 18. listopadu zájemci přečíst také v ruském jazyce. Po angličtině, němčině a polštině je to již čtvrtá cizojazyčná verze webových stránek města. V sekcích „Turista“, „Podnikatel“, „O městě“ a „Občan“ jsou v cizím jazyce nabízeny ty nejpodstatnější informace, které může využít cizinec podle svého zaměření, potřeb a zájmů.

Nejdůležitějším zdrojem informací například při přípravě dovolené je podle statistických údajů kromě doporučení rodiny či přátel právě internet. Ten slouží zejména zkušenějším turistům nejen k získávání informací, ale stále častěji také k nákupu nebo rezervacím turistických produktů a služeb. Dostupnost turistických informací o destinacích a produktech tak obecně zlepšuje konkurenční pozici na trhu cestovního ruchu. Podpora příjezdového cestovního ruchu je jedním z podstatných důvodů rozšíření jazykových mutací webových stránek města Ostravy.

Za velmi významnou je možno považovat sekci s informacemi pro podnikatele a investory, kteří se mohou prostřednictvím webových stran seznámit jak s městem samotným tak zejména s podmínkami, které pro ně jako investory město připravilo. Jsou zde představeny ostravské průmyslové zóny, pobídky a služby pro investory a podnikatele včetně kontaktů a další důležité informace.