Vypověděli jsme smlouvu o rekonstrukci Domu kultury Poklad

7. 6. 2017. Rada města Ostravy rozhodla o výpovědi smlouvy se zhotovitelem stavby „Rekonstrukce a modernizace Domu kultury Poklad“. Tím je sdružení „Společnost STAMONT – VÍTKOVICE REVMONT, DK Poklad“, které se skládá ze stavebních společností STAMONT – POZEMNÍ STAVITELSTVÍ a VÍTKOVICE REVMONT ENGINEERING.

Pokoušeli jsme se se zhotovitelem dohodnout na podmínkách, které by upravily vzájemná práva a povinnosti ze smlouvy o dílo. Protože ze strany zhotovitele nedošlo k akceptaci některých podmínek, na kterých jsme museli trvat, přistoupíme k další variantě ukončení smlouvy, a tou je výpověď. Smlouva přestane platit po 30 denní výpovědní době, která začíná běžet dnem doručení výpovědi zhotoviteli. Po tuto dobu však mohou nadále probíhat jednání o uzavření dohody,“ řekl náměstek ostravského primátora Břetislav Riger.

Dostavba Domu kultury Poklad v ostravské městské části Poruba začala vloni v srpnu poté, co byl objekt v roce 2014 zakonzervován. Do tehdejšího výběrového řízení se přihlásilo 13 uchazečů. Vítěz soutěže chtěl objekt dostavět za cca 180 milionů korun  vč. DPH. Na dokončení díla měl podle smlouvy 60 týdnů.

Stále platí, že nás čeká zakonzervování stavby a výběr nového zhotovitele, ke kterému bychom rádi přistoupili ještě letos na podzim. Postupovat samozřejmě musíme podle jasně stanovených pravidel systému veřejných zakázek,“ dodal náměstek B. Riger.

Rekonstrukce objektu byla od začátku problematická. Komplikovaný byl nejen spor s jedním z bývalých nájemců prostor v objektu, ale také požadavek někdejšího zhotovitele přestavby UNISTAV a.s., PROMINECON CZ a.s. a Ridera Stavební a.s. za vícepráce.

Objekt byl v roce 2014 zakonzervován a ve výběrovém řízení byl vybrán nový realizátor dostavby „Společnost STAMONT – VÍTKOVICE REVMONT, DK Poklad“. Kvůli problémům s dodržováním sjednaného harmonogramu, s kvalitou plnění i sporům ohledně ocenění víceprací  bylo po rozhodnutí rady města se zhotovitelem zahájeno jednání o ukončení smluvního vztahu. Modernizace Domu kultury Poklad si od jejího zahájení dosud vyžádala částku zhruba 40 milionů korun.