Rekonstrukce Hasičské zbrojnice Ostrava-Michálkovice

26. 6. 2017. V polovině června začala rekonstrukce hasičské zbrojnice v Ostravě-Michálkovicích. Práce provede společnost Ostravské stavby za celkovou cenu zhruba 21,5 mil. korun bez DPH. Výsledek výběrového řízení, kterého se zúčastnilo šest zájemců, schválili 10. května městští zastupitelé. Podle smlouvy stavba potrvá 50 týdnů. Ukončena by měla být do 31. května 2018.

Stávající objekt hasičské zbrojnice v Michálkovicích je v nevyhovujícím stavu a nesplňuje požadavky platných norem. Jeho rekonstrukcí dojde k zajištění lepší akceschopnosti michálkovické jednotky dobrovolných hasičů, vyřešení problémů s ustavením a výjezdem požární techniky a k rozšíření a zkvalitnění hygienického zázemí. Předpokládá se také snížení nákladů na provoz a údržbu objektu.

Rekonstrukce zbrojnice bude hrazena z rozpočtu města; částkou 4,5 mil. korun přispěje Ministerstvo vnitra České republiky, 2,2 mil. korun poskytne Moravskoslezský kraj.

Z rozpočtu města budou letos profesionální i dobrovolní hasiči, kteří působí na území Ostravy, podpořeni částkou zhruba 40 milionů korun. Z toho 13 milionů je určeno na nákup 4 kusů dopravních automobilů pro jednotky sboru dobrovolných hasičů z Koblova, Martinova, Muglinova a Třebovic. Tři miliony poputují na rekonstrukce a úpravy budov v majetku města, které využívají profesionální hasiči. A dalších 24 milionů na provozní náklady pro HZS MSK (21 milionů) a tři miliony na činnost jednotek dobrovolných hasičů.