První miminko se narodilo v Městské nemocnici Ostrava

2. 1. 2018. Na oddělení Gynekologie a porodnictví Městské nemocnice Ostrava se narodil v pondělí 1. ledna v 0.12 hodin chlapeček Tomáš Slovák. Je tak prvním dítětem narozeným v Ostravě.

Malý Tomášek měl po porodu ideální míry 51 centimetrů a 3700 gramů. Maminkou prvního dítěte, které se v roce 2018 narodilo v Městské nemocnici Ostrava, je Alexandra Mocová. Doma na malého bratříčka čeká šestiletá Eliška a tatínek Petr Slovák.

Pogratulovat mamince k této radostné události přišel v úterý 2. ledna ostravský primátor Tomáš Macura, který jí předal květiny, pamětní list, bonboniéru a poukázky na nákup v hodnotě pěti tisíc korun do obchodního centra.

Balíček z městské lékárny a kytku předal také ředitel nemocnice Petr Uhlig. S potěšením si vyslechl Alexandru Mocovou, která řekla: „Chtěla jsem rodit v Ostravě, i když jsem z Fulneku. Absolvovala jsem exkurze všech ostravských nemocnic a vybrala si městskou nemocnici, protože ta umožňuje propojení klasické medicíny s alternativními přístupy. U porodu jsem měla dulu, která mi společně s nemocničním personálem vytvořila takové zázemí v porodním boxu, že svůj porod můžu označit za hotový koncert. S péčí v městské nemocnici jsem maximálně spokojená,“ řekla maminka malého Tomáška.

Za rok 2017 se celkový počet porodů v Městské nemocnici Ostrava vyšplhal na číslo 1721. Vloni se jednalo o 1590 porodů (749 děvčátek, 864 chlapců, 23 porodů dvojčat).

Množství loňských porodů komentoval primář oddělení Gynekologie a porodnictví v MNO Marek Ožana: „Jedná se o největší nárůst v počtu porodů ve všech porodnicích v Moravskoslezském kraji. Navíc se jedná o nejvyšší počet porodů za posledních 25 let, které má Městská nemocnice na svém kontě, a to i přes výrazně nižší porodnost v kraji než v roce 1993, se kterým aktuální počet porodů srovnávám. Celých 15 % porodů v kraji proběhlo vloni u nás na oddělení.“