Ostrava hostí ministerskou konferenci Světové zdravotnické organizace, pro veřejnost startuje v neděli Týden zdraví

10. 6. 2017. Od neděle 11. do neděle 18. června 2017 bude v Ostravě opět pěkně „živo“. Město Ostrava ve spolupráci s Moravskoslezským krajem připravili bohatý zábavný i vzdělávací program, vždy s tématikou zdraví a životního prostředí.

Vstup na všechny akce je bezplatný, pro některé je však vyžadována rezervace. Jak už název napovídá hlavním tématem týdne je „zdraví“.

„Pro zdraví člověka je velmi zásadní pohyb. Neznamená to ale jen chodit do posilovny, běhat nebo jezdit na kole. Své oblíbené pohybové aktivity si v rámci Týdne zdraví mohou zájemci zpestřit tancem nebo akrobacií, které budou náplní pohybových workshopů 15. června od 18 hodin v Cooltouru. Milovníci běhu a kola si nicméně přijdou také na své. Profi trenéři z SSK Vítkovice připravili 4 běhy, 1 Nordic walking a Ostravský informační servis pak 18. června komentovanou vyjížďku na kolech od Nové radnice na Landek. Rezervujte si svá místa včas,“ doporučuje náměstkyně Kateřina Šebestová.

Svůj zdravotní stav si návštěvníci mohou nechat otestovat hned na několika místech Ostravy i kraje. 12., 14., a 15. června bude v Hrabůvce, Komenského sadech a v Porubě sanitní vůz a informační stan Českého červeného kříže. Odborný personál zájemce seznámí se zásadami první pomoci, změří jim tlak, hladinu cukru v krvi apod. Městská nemocnice v Ostravě a řada dalších v kraji nabízí konzultace s lékařem a četná vyšetření (např. očí, plic či pohybového aparátu); Zdravotní ústav v Ostravě pak HIV testování a poradnu AIDS.

Jednou z významných akcí, na kterou není potřeba mít rezervaci, je „Káva s primátorem“, která se uskuteční 14. června od 16 do 17 hod v Zelené zóně u Gongu v Dolní oblasti Vítkovice. Tématem je opět zdraví a životní prostředí. Příjemné prostředí, milá společnost i káva je zajištěna. Podrobné informace k celému programu jsou zde: https://tydenzdravi.ostrava.cz/.

Šestá ministerská konference Světové zdravotnické organizace (WHO) se koná od úterý 13. 6. do čtvrtku 15. 6. v multifunkční aule Gong v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě. Konference nese podtitul „Životní prostředí a zdraví“ a zahájí ji ministr životního prostředí Richard Brabec.

Ministři z evropských zemí budou v Ostravě utvářet program Evropy v oblasti životního prostředí a zdraví v nové éře udržitelného rozvoje. Na konferenci přijmou ministerskou deklaraci, prostřednictvím které se zaváží jednat.

Dokumenty a další informace o konferenci lze najít na internetové adrese: http://www.euro.who.int/en/ostrava2017.

Konferenci pořádá regionální kancelář Světové zdravotnické organizace pro Evropu v partnerství s Evropskou hospodářskou komisí OSN a Programem OSN pro životní prostředí a hostí ji vláda České republiky, Moravskoslezský kraj a město Ostrava.